Czym jest kredyt konsolidacyjny?

0
1318

Kredyt konsolidacyjny co to jest, to pytanie, które jest zadawane coraz częściej. Co więcej, jeśli korzystamy z dodatkowego finansowania, jakie oferują nam banki oraz instytucje prywatne, dla własnego dobra, powinniśmy znać to pojęcie.

Życie na kredyt

Żyjemy w czasach kiedy wręcz modne stało się tzw. życie na kredyt. O ile przemyślane decyzje i kredyty na zakup mieszkania czy samochodu, które to rzeczy są nam potrzebne, a w większości przypadków, nigdy nie mielibyśmy szansy na ich sfinansowanie za gotówkę, są wręcz koniecznością, o tyle finansowanie w ten sposób wszelkich zachcianek już nie. Dodatkowo coraz liczniej pojawiające się firmy pozabankowe, gdzie uzyskanie dodatkowego finansowania jest niezwykle proste sprawia, że często bez zastanowienia wyciągamy rękę po dodatkowe środki. Wiele osób wpada także na taki pomysł, jak spłata jednej chwilówki kolejną. Zaczynamy zapominać o tym, że to tylko pożyczka i zdobyte w ten sposób środki stają się dla nas źródłem dochodu. Jednak rzeczywistość szybko to weryfikuje i okazuje się, że nadmierna ilość zobowiązań szybko może wpędzić nas w nie małe kłopoty.

Czym jest kredyt konsolidacyjny

Warto więc tu i teraz odpowiedzieć na pytanie – kredyt konsolidacyjny co to jest? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że to rozwiązanie pozwoli nam zapanować nad domowym budżetem, kiedy ze względu na zbyt duże zadłużenie stracimy nad nim kontrolę. Jak to możliwe? Przede wszystkim dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty za pomocą kredytu konsolidacyjnego. Zastanawiasz się teraz jak z wielu zobowiązań i łącznej sumy rat, która przekracza Twoje możliwości finansowe, masz mieć jedną, niższą ratę? Już spieszymy z odpowiedzią.

Kredyt konsolidacyjny w praktyce

Kredyt konsolidacyjny to całkiem nowe zobowiązanie, o które nie koniecznie musimy starać się w banku, w którym aktualnie mamy zobowiązania. Jest to także kredyt celowy, który ma służyć na pokrycie naszych aktualnych długów. I to jest także odpowiedź na pytanie, jak wygląda konsolidacja w praktyce. Mianowicie, kapitałem pozyskanym w ten sposób spłacamy nasze długi zarówno w bankach, jak i instytucjach pożyczkowych. Dokładnie dzieje się to tak, że bank przelewa środki na konta instytucji, w których mamy zobowiązania (konta banków i firm podane we wniosku o kredyt konsolidacyjny). Nie otrzymujemy zatem bezpośrednio pieniędzy na swoje konto osobiste chyba, że wnioskujemy także o dodatkową gotówkę. Wtedy różnica pomiędzy kapitałem kredytu konsolidacyjnego, a sumą naszych długów, zostaje przelana na nasz rachunek.

W ten sposób nasze wszelkie długi zostały spłacone, a nam pozostaje jedynie jedna, niższa rata kredytu po konsolidacji. Tym samym nie musimy już martwić się wieloma ratami, z różnymi terminami spłaty.

Kredyt konsolidacyjny da nam szansę uporządkowania swoich finansów i wyjścia na prostą. Musimy jednak pamiętać, że jedna rata nie jest sygnałem do tergo, że możemy ponownie zaciągać nowe zobowiązania. W ten sposób bowiem, ponownie będziemy mieli problemy i to bardzo szybko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here