Założenie e-sklepu nie jest prostym zadaniem. Samo stworzenie witryny już zajmuje sporo czasu i wymaga wynajęcia do tego zadania świetnego webmastera. A na koniec pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia, mianowicie jak zaopatrzyć sklep internetowy? Jakie są na sposoby, z których możemy skorzystać?

Jak zaopatrzyć sklep internetowy?

Jak zaopatrzyć sklep internetowy?Najprościej będzie, jeśli sprzedajemy jakieś własne wyroby związane z jedną dziedziną, tworzone np. w warsztacie, stolarni, piekarni itd. Wtedy konkretnego towaru na sprzedaż mamy ciągle pod dostatkiem. Możemy go bez bez problemu wypromować, stosując dodatkowo jakieś fajne, oryginalne opisy. W innym wypadku zaopatrzymy nasz sklep standardowo – produktami w hurtowni. Takiej, w której znajdziemy asortyment pasujący do danej branży. Najlepiej jeśli skorzystamy z pomocy wielu hurtowni, bo mogą one oferować ustalone indywidualnie ceny. Stawki podlegają negocjacji, jeżeli kupujemy dużą ilość towaru. A czy są jeszcze jakieś inne sposoby, aby zaopatrzyć prowadzony przez nas e-sklep? Oczywiście!

Bierzmy towar prosto od producenta, wtedy będziemy mieli zagwarantowane uzyskanie najniższej ceny. Jest tylko jedne problem. Z tej opcji mogą skorzystać przede wszystkim najbardziej znani, działający długo na rynku właściciele sklepów internetowych. Dlaczego? Bo taka inwestycja dotyczy nawet kilkudziesięciu tysięcy sztuk tego samego produktu. I można w ten sposób dotrzeć do sporej ilości konsumentów/klientów. Warto pamiętać, że bardzo złe prognozowanie samej sprzedaży i robienie zbyt dużych zapasów nie jest czymś pozytywnym, ponieważ ma to związek z zaleganiem towaru w magazynie przez całe, długie miesiące. Po co więc niepotrzebne generowanie strat?

Dropshipping

A może by tak zamiast kupowania towaru, wybrać inne, ciekawe i opłacające się rozwiązanie? Świetny pomysł! Jest nim tak zwany dropshipping. Cóż to takiego i na czym właściwie polega? Chodzi o wysyłanie produktu do naszego klienta prosto z magazynu kontrahenta, u którego zaopatrujemy sklep. To sprawia, że będziemy prowadzić nasz biznes, unikając konieczności kupowania bardzo dużych ilości towarów oraz kolejno wynajmowania powierzchni przeznaczonej na magazyn. Nie nabywamy wówczas czegoś – jak to się mówi – na zapas. Robimy to dopiero, kiedy jakiś z klientów będzie chciał dokonać zakupu. To bardzo dobra zaleta. Możemy dzięki dropshippingowi obsługiwać e-sklep sami, bez pomocy innych pracowników. Własnymi rękoma także zapakujemy przesyłki. Od teraz już będziemy wiedzieć, jak zaopatrzyć sklep internetowy, by ten przynosił nam później korzyści.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here