Wielu właścicieli sklepów zadaje sobie pytanie jaki hosting pod sklep internetowy będzie najlepszy. Ma to fundamentalne znaczenie pod względem szybkości ładowania strony internetowej oraz liczby klientów, którzy mogą być obsłużeni w jednej chwili. Dlatego wybór odpowiedniego hostingu ma bezpośrednie przełożenie na wysokość zysków.

Jaki hosting pod sklep internetowy?

Jaki hosting pod sklep internetowy?Dobrym rozwiązaniem jest hosting współdzielony, który ma jednak ograniczone miejsce na dysku. Zazwyczaj możemy wykorzystać określoną ilość GB oraz wykonać jednocześnie wybraną liczbę połączeń skierowanych do naszej bazy danych. Dostawca ma obowiązek zadbać, żeby każdy klient posiadał dostęp do wydajnej usługi, które nie będzie przeciążała serwera. Dlatego na jednym serwerze może przebywać jednocześnie nawet 500 osób, z których każda musi mieć zapewnioną właściwą wydajność. Rozpoczynając biznes internetowy wiele osób decyduje się na hosting współdzielony. Zazwyczaj koszty są bardzo niskie i wynoszą około 100 złotych rocznie. Jest to kwota, która powinna w zupełności wystarczyć do utrzymania kilku stron internetowych. Jednocześnie musisz posiadać żadnego doświadczenia, ponieważ dostawca hostingu udziela pełnego wsparcia. Samo skonfigurowanie konta nie powinno zająć dłużej niż 5 minut. Jeżeli pojawią się jakieś problemy techniczne to w każdej chwili możesz skorzystać z pomocy obsługi klienta.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest VPS

Jest to opcja, która oferuje znacznie większe możliwości. Posiadając VPS możemy samodzielnie decydować w jaki sposób skonfigurujemy maszynę oraz uruchomimy aplikacje. Zadaniem dostawcy jest zapewnienie nam określonej mocy obliczeniowej. Minusem korzystania z VPS jest fakt, że w sytuacji kiedy nastąpi awaria sprzętu to wszystkie usługi automatycznie się blokują. Dostawca hostingu musi wtedy przetransportować wszystkie niezbędne dane na nową maszynę. Dopiero po takiej reakcji nasze strony mogą bezpiecznie wrócić do działania. Warto jednak pamiętać, że takie operacje mogą trwać nawet kilka dni. Przez ten czas nie będziemy mogli osiągać żadnych zysków i zarabiać pieniędzy. Do korzystania z tego rodzaju hostingów warto posiadać doświadczenie, ponieważ w innym wypadku ciężko nam będzie administrować serwerem. Jeżeli sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy to dobrym pomysłem będzie zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za te procesy. Koszty serwera VPS wynoszą rocznie 1000-1500 zł. Najbardziej zaawansowaną propozycją jest serwer dedykowany, który jest również niestety najdroższy w całym proponowanym zestawieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here