Wielu początkujących właścicieli sklepów internetowych poszukuje właściwej platformy do obsługi biznesu. Warto wziąć pod uwagę opcje aktualizacji takiego oprogramowania oraz sposób obsługi i jego zabezpieczenia.

Jak założyć sklep internetowy?

Żeby założyć sklep internetowy potrzebujemy domenę, hosting oraz specjalistyczne oprogramowanie. Najbardziej czasochłonnym procesem jest skonfigurowanie internetowego sklepu. Większość polskich sklepów opiera się na działaniu gotowego rozwiązania. Tylko nieliczne sklepy wybierają oprogramowanie specjalnie dedykowane. Najważniejsze, żeby oprogramowanie dla sklepu internetowego działało szybko oraz posiadało otwartą licencję. Najlepiej darmowe oprogramowania sprawdzają się przy małych sklepach, ale wielu właścicieli dużych firm również się decyduje na takie rozwiązanie.

Oprogramowanie dla sklepu internetowegoOtwarta licencja polega na tym, że wykupujemy usługi serwerowe, na których możemy umieszczać pliki. Po wykupieniu usługi możemy rozpocząć instalację naszego oprogramowania. Na uwagę zasługuje możliwość modyfikowania oraz zmiany źródłowego kodu strony, na której znajduje się sklep internetowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wprowadzać dowolne parametry. Jeżeli rozpoczynamy handel w internecie to jest to dobra opcja. Jednak w przypadku takich oprogramowań musimy samodzielnie dbać o bezpieczeństwo.

Kolejnym obligatoryjnym kosztem jest pozycjonowanie oraz preferencyjne dostosowanie wizualnych aspektów strony. Warto zwrócić uwagę, że wiele dużych polskich sklepów wykorzystuje bezpłatne rozwiązania. Niektórzy klienci chcą posiadać indywidualne dedykowane oprogramowanie. Jest to dobre rozwiązanie, które zajmuje jednak więcej czasu. Mamy wtedy pewność, że oprogramowanie będzie dobrze pasować do systemu księgowego.

Płatne oprogramowanie dla sklepu internetowego

Jeżeli zależy nam na budowaniu marki oraz rozwijaniu asortymentu to powinniśmy wybrać płatne oprogramowanie, ponieważ posiada ono więcej funkcji. Osoby planujące w przyszłości rozwijać platformę powinny zwrócić szczególną uwagę na pozycję wybranego dostawcy oraz opinie na jego temat. Warto posłuchać ludzi, którzy już wcześniej mieli okazję korzystać z danego oprogramowania. Bardzo ważna jest także pomoc techniczna oraz obsługa klienta. Powinniśmy omijać firmy, które nie zapewniają odpowiedniej i szybkiej pomocy. Wystarczy zamówić i opłacić usługę, żeby zacząć korzystać z platformy. Ludzie, którzy chcą najpierw przetestować takie oprogramowanie mogą skorzystać z darmowych gotowych rozwiązań, które posiadają otwarte licencje. Za takie oprogramowanie nie musimy płacić, ale mamy również ograniczone pole modyfikacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here