Mielec to miasto położone nad rzeką Wisłoką, w południowo – wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Chlubi się ponad 500-letnią historią. Liczy około 61 tysięcy mieszkańców. Regionalnym centrum społeczno – gospodarczym Mielec stał się w drugiej połowie XIX wieku. Szczególny wpływ na jego rozwój miały i wciąż mają dwie branże przemysłowe: lotnictwo i motoryzacja.

Rozwój przedsiębiorczości

Znakiem rozpoznawczym miasta w kraju i na świecie pozostaje przemysł lotniczy. Tu zlokalizowane są Polskie Zakłady Lotnicze, jedno z większych przedsiębiorstw tej branży w Europie. Po kryzysie na początku lat dziewięćdziesiątych, dzięki powstaniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO- PARK, Mielec stał się na nowo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym, produkującym między innymi – samoloty, samochody i urządzenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Władze miasta stawiają na przedsiębiorczość. Szeroki wachlarz instrumentów rozwojowych i pomocowych dla przedsiębiorców oferuje Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. Praca w Mielcu może być zapewniona dzięki pełnej ofercie konkurencyjnych pożyczek na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, wspieraniu i udzielaniu dotacji na szkolenia pracowników, również kadr menadżerskich, które mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki w Mielcu. Ważnym punktem polityki ekonomicznej miasta jest tworzenie warunków rozwoju dla start-upów. W rozbudowanej sieci tak zwanych inkubatorów przedsiębiorczości można skorzystać z wielu usług, wynająć w konkurencyjnych cenach lokal pod działalność biurową lub gospodarczą. Mielecki Inkubator Przedsiębiorczości dedykowany jest innowacyjnym start-upom i przedsiębiorcom. Jeśli ktoś ma pomysł na własny biznes lub chce rozwinąć swoją działalność gospodarczą znajduje punkt zaczepienia.

Oferty pracy w Mielcu

Na rynku brakuje fachowców. Praca czeka na: ślusarzy, budowlańców, operatorów maszyn i urządzeń produkcyjnych, szlifierzy i lakierników. Również w Mielcu na stronie miejscowego urzędu pracy znajdziemy oferty skierowane do nich. Podobnie jak w całym kraju brakuje pielęgniarek, kierowców, sprzedawców. Swoją drogą te zawody, bez których trudno byłoby się nam obejść nie mogą w dzisiejszym, nieco dziwnym w świecie liczyć na odpowiadające europejskim standardom wynagrodzenie, w odróżnieniu od przedstawicieli i przedstawicielek mało poważnych form zarobkowania typu – stylista lub influenserka. Osoby wciskające reklamowy kit pławią się w dobrobycie, natomiast ci , którzy dbają o nasz byt, opiekę nad dziećmi i starszymi – miewają kłopoty z domowym budżetem. Czy to normalne i moralne?

Szeroki wybór ofert pracy w Mielcu jest dostępny w serwisie https://www.gowork.pl/praca/mielec;l

Jakie są rodzaje CV?

Życiorys jest naszą wizytówką dla przyszłego pracodawcy. Warto przemyśleć jego formę i treść, która powinna zachęcić go do podjęcia z nami współpracy. O jakich rodzajach CV możemy mówić? Z jakiej formy powinniśmy skorzystać? W życiorysie chronologicznym informacje podawane są zazwyczaj w odwrotnym porządku, zaczynamy od ostatnio ukończonej szkoły/ miejsca zatrudnienia. Istotnymi informacjami są miejsca pracy oraz opisy obowiązków. Taka wersja życiorysu jest odpowiednia dla osób poszukujących zatrudnienia, które ubiegają się o stanowisko podobne do zajmowanego wcześniej. W życiorysie funkcjonalnym kładzie się nacisk na rodzaj i zakres kwalifikacji, a nie na tempo ich zdobywania. Należy się w nim skoncentrować na najważniejszych umiejętnościach i osiągnięciach. Powinny wziąć go pod uwagę osoby, które przez długi okres pozostawały bez pracy lub stosunkowo często zmieniały miejsce zatrudnienia. Istnieją na rynku pracy profesje, które przede wszystkim stawiają na kreatywność. Osoby, które szukają zajęcia rozwijającego ich twórczy potencjał mogą postawić na oryginalność i element zaskoczenia. Taką atrakcyjną i innowacyjną formą autoprezentacji jest Video CV, może być ono doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego życiorysu.

Listę zamyka Europass CV. To inicjatywa Komisji Europejskiej. Standardowy formularz życiorysu, używany w takiej samej formie we wszystkich krajach Unii Europejskiej ułatwia przejrzystą prezentację danych osobowych oraz informacji o posiadanych kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym. Umożliwia pracodawcom porównywanie kwalifikacji kandydatów pochodzących z różnych krajów UE. Ułatwia również zebranie wszystkich istotnych informacji osobom, które po raz pierwszy przygotowują CV. Europass CV jest dokumentem rekomendowanym przez Komisje Europejską. Jego formularz dostępny jest we wszystkich językach unijnych, czyli również w języku polskim. Dokumenty Europass mogą być wykorzystane do skompletowania własnego portfolio związanego z karierą zawodową w celu udokumentowania kwalifikacji zdobytych w różnej formie, do samooceny i prezentacji swoich kompetencji językowych – przy poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą, przy wyjeździe na staż lub praktykę lub w przypadku kontynuacji nauki za granicą. W Internecie znajdziemy również gotowe -darmowe i płatne formularze CV, które mogą nam pomóc zredagować i uporządkować wszystkie potrzebne informacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here