Internet przejmuje coraz więcej obszarów codziennego życia. Dawniej były one zarezerwowane wyłącznie dla tradycyjnych metod ich realizacji. Obecnie czy te odchodzą powoli, lecz niezwykle miarowo w niepamięć. Już nie tylko serwisu informacyjne dostępne w sieci internetowej przejmują widownię tradycyjnym wiadomościom telewizyjnym. Obecnie w sieci coraz częściej można załatwić sprawy urzędowe, zarezerwować miejsce w hotelu, kupić bilety do kina, zarezerwować lot samolotem, a nawet wybrać się wirtualnie do galerii sztuki. Pewne przyspieszenie temu procesowi nadała wciąż panującą pandemia koronawirusa, która zmusiła rządy wielu krajów do wprowadzenia licznych ograniczeń w codziennym życiu, a co za tym idzie zmusiła mieszkańców do jeszcze intensywniejszego zwrócenia się ku sieci internetowej. Nie pozostało to oczywiście bez reakcji dostawców usług i rozrywek dostępnych w internecie, którzy z dnia na dzień w znaczny sposób jeszcze bardziej wzbogacili swoje propozycje, wkraczając w ten sposób kategorycznie na ścieżkę, z której nie będzie już odwrotu – prawie całkowitej digitalizacji życia ludzi.

Sklep internetowy

Sklep internetowyOczywiście samo zjawisko wykorzystania sieci internetowej do sprawniejszego realizowania codziennych czynności nie jest niczym nowym. Kierunek ten bardzo mocno zyskał na znaczeniu na progu nowego tysiąclecia, gdy dostęp do sieci internetowej zaczął się upowszechniać, wskutek czego codziennie przyłączane do niej były setki gospodarstw domowych. Oczywiście na pierwszy ogień poszło najbardziej prozaiczna z czynności, czyli dokonywanie zakupów. To właśnie w tym okresie swój dynamiczny wzrost rozpoczęły niezwykle dziś popularne platformy sprzedażowe, które zaczynały jako serwisy aukcyjne. Zresztą do dziś można przy ich użyciu przeprowadzić licytację w zasadzie dowolnego przedmiotu. W ślad za nimi zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu kolejne sklepy internetowe, których w chwili obecnej jest już w polskim internecie więcej niż klasycznych placówek stacjonarnych.

W początkach branży e-commerce założenie własnego sklepu internetowego było zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym korzystania z zaawansowanej wiedzy informatycznej i długotrwałej pracy. Obecnie jest to banalnie proste, bowiem platformy hostingowe udostępniają gotowe rozwiązania w formie szablonów, które można dostosować do własnych preferencji według indywidualnych upodobań. Nawet laik jest w stanie w ten sposób stworzyć własną platformę do sprzedaży internetowej. Pozostaje jedynie zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej, które – dzięki podpisowi elektronicznemu – również może być dokonane za pośrednictwem internetu.

Sklep internetowy jakie PKD?

Główny dylematy jaki pozostaje do rozstrzygnięcia w tej kwestii to decydując się na bo sklep internetowy jakie PKD należy wskazać że wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. 47.91.Z – największe serwisu sprzedażowe korzystają właśnie z tego kodu, obejmującego według klasyfikacji PKD: „sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet. Taki kod PKD daje najszersze możliwości. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby oprócz powyższego wykorzystać także inne kody PKD.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here