Bitcoin jest pierwszą i najważniejszą kryptowalutą. Powstał w 2009 roku i od tego czasu rozpala umysły wielu inwestorów. Na fali jego popularności jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać nowe kryptowaluty. Najczęściej oparte na takich samych systemach próbują dorównać głównej kryptowalucie. Bitcoin – informacje o jego budowie, handlu i wydobywaniu znajdziesz w internecie. Istnieje mnóstwo stron, na których możesz zapoznać się z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi tej kryptowaluty. Co tak naprawdę powinieneś o niej wiedzieć nim zaczniesz swoją inwestycję? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym zamieszczamy garść informacji na temat bitcoina.

Bitcoin – informacje

Twórcą bitcoina jest osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Właściwie nie wiadomo do końca czy to osoba czy może też grupa programistów ukrywa się pod tym pseudonimem. Budowa bitcoina została oparta na systemie blockchain oraz kryptografii. Aby powstał nowy bitcoin należy doprowadzić do powstania wyrwy z systemie bloków. Takiego zadania może podjać się tylko urządzenie o dużej mocy obliczeniowe. To tzw. koparki do bitcoinów. To urządzenia oparte na nieprogramowalnych układach ASIC. Bardzo wydajne z odpowiednim podzespołem chłodzącym. Muszą wykonać wiele skomplikowanych operacji kryptograficznych. Tzw. górnikiem może zostać każdy, kto zakupi koparkę i zacznie ją wykorzystywać do wydobywania bitcoinow. Czy to się w ogóle opłaca to już zagadnienie na osobny artykuł.

Giełdy bitcoin

Oprócz wydobywania bitcoinów, aby stać się ich posiadaczem wystarczy je zakupić. Można to zrobić za pośrednictwem giełd do kryptowalut. W Polsce największa popularnością wśród internautów cieszą się Bitbay i Bitmarket. Po założeniu konta otwierasz swój portfel inwestorski, na który przelewasz środki pieniężne. I już możesz zakupić bitcoina. Jest również możliwość handlowania instrumentami finansowymi, których produktem bazowy jest bitcoin. Tutaj dzięki zastosowaniu dźwigni finansowej nie musisz posiadać dużej kwoty by móc inwestować w bitcoina.

Strony internetowe giełd do kryptowalut to również miejsca gdzie znajdzie bitcoin – informacje. Nie tylko notowania i prognozy ale również opinie analityków i specjalistów. A prognozy fachowców są dla bitcoina dość optymistyczne. Zakładając, że w obiegi może być jedynie ograniczona ilość jednostek tej kryptowaluty, można założyć, że jej cena będzie stale rosła. Oczywiście przy zachowaniu obecnego poziomu jej popularności.

Zalety bitcoina

Zwolennicy tej kryptowaluty podkreślają jej niezależność. Nie czuwa bowiem nad nią żaden bank centralny. Przy jej kursie nie mogą namieszać politycy. W ogóle czynnik ludzki został tutaj zmarginalizowany poprzez kryptografię. Bitcoina nikt ci nie zabierze, a pieniądze z depozytu bankowego może ci zabrać rząd albo komornik. Niestety bitcoin nie jest wolny od zjawisk, które rządzą ceną, takich jak bańka spekulacyjna. W tym aspekcie bitcoin może przypominać tradycyjne waluty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here