Każdego dnia budzimy się w odrobinę innym świecie. Specjaliści prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, które ułatwiając życie, zawładną zarówno naszym sercem, jak i rynkiem biznesowym. Bezpieczniejsze samochody, szybsze telefony, lżejsze komputery- to wszystko wkracza w naszą codzienność pozwalając oszczędzić czas i jeszcze bardziej się nim cieszyć. W końcu wszystkim zależy na usprawnieniu żmudnych czynności, dlatego proste rozwiązania pojawiają się na każdym kroku. Musieliśmy jednak długo czekać, aż postęp technologiczny obejmie także nasze domowe finanse.

Jedno z bardziej skomplikowanych zadań w prowadzeniu własnego budżetu stanowi coroczne rozliczanie deklaracji podatkowych. Łatwo się zagubić w zawiłościach prawa podatkowego, którego przecież nikt nam jasno nie wytłumaczył, a tradycyjny sposób składania PIT-u w Urzędzie Skarbowym nierzadko wiąże się z wyczekiwaniem w długich kolejkach. Nareszcie jednak Ministerstwo Finansów postanowiło nam ułatwić to zadanie, uruchamiając usługę, dzięki której nie musimy tego wszystkiego robić sami: od teraz rozliczanie PIT 2019 stało się dużo prostsze.

Dlaczego warto sprawdzić program Twój e-PIT?

Dzięki tej usłudze nie musimy samodzielnie zmagać się ze wszystkimi podatkowymi trudnościami, ponieważ deklarację rozliczy za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Aby złożyć wniosek, wystarczy nam jedynie dostęp do komputera podłączonego do internetu. PIT zostanie wysłany bezpośrednio do Ministerstwa Finansów, podczas gdy my, ciągle jeszcze w piżamie, będziemy się cieszyć poranną kawą z ulubionej filiżanki. Nie musimy się już stresować, że nie zdążymy złożyć deklaracji we właściwym terminie.

Oczywiście, oprócz przyspieszenia samego procesu składania wniosku, program ma za zadanie ułatwić także pozostałe etapy procedury, dlatego mamy dostęp również do narzędzi edycji przynależnych nam ulg i odliczeń. Możemy sprawdzić ubiegłoroczne zeznania, dane wybranej organizacji pożytku publicznego, uaktualnić nasz numer rachunku bankowego czy wybrać opcję rozliczania się ze współmałżonkiem.

Twój e-PIT został przygotowany dla osób, które za rok 2018 rozliczają się na formularzu PIT-37 i PIT-38. W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie usługi, aby także podatnicy, których dotyczy PIT-36, PIT-36L lub PIT-28 mogli skorzystać z tego ułatwienia.
Warto więc dowiedzieć się jak rozliczyć PIT przez internet i oszczędzić sobie nie tylko wiele czasu, lecz także nerwów i zdrowia, a wygospodarowane w ten sposób godziny lepiej spędzić z bliskimi nam osobami, jak najdalej od problemów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here