Pomimo że w Polsce coraz więcej miejsc jest obecnie podłączanych do kanalizacji, w niektórych przypadkach budowa nowej siedziby przedsiębiorstwa oznacza także budowę szamba. Dzieje się tak szczególnie wówczas, gdy decydujemy się na zlokalizowanie przedsiębiorstwa z dala od większego miasta. Co się wiąże z podjęciem takiej inwestycji?

Szambo dla firmy o dużej pojemności

Zacząć należy od tego, że w przypadku szamba firmowego warto zdecydować się na zbiornik o dużej pojemności. Dzięki temu możliwe będzie zebranie dużej ilości ścieków i opróżnianie zbiornika tylko raz na jakiś czas, co zarówno usprawni działania firmowe i całą logistykę związaną z wywozem nieczystości, jak i zapewni niższe koszty obsługi.

Dlatego też zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, w których pracuje znacząca liczba osób, najlepszym rozwiązaniem jest wybór szamba o pojemności nawet 12 m3. Jego pojemność to gwarancja, że nawet duża liczba pracowników będzie mogła spokojnie korzystać z niezbędnych urządzeń sanitarnych czy kuchennych. Jednocześnie nie będziesz musiał się obawiać tego, że opróżnianie zbiornika wypadnie zbyt często.

Szambo dwukomorowe dla jeszcze większej oszczędności

Decydując się na duży zbiornik, można skorzystać z oferty jedno- albo dwu komorowej. W tym przypadku możemy szczególnie polecić szamba posiadające dwie komory, ponieważ zapewniają one jeszcze większą oszczędność. Co więcej, w przypadku budowy zupełnie nowego budynku ich podłączenie nie stanowi żadnego problemu, nawet jeśli firma zamierza korzystać z własnej, małej oczyszczalni ścieków. Dzięki temu możliwe jest nie tylko obniżenie rachunków, ale także bardziej ekologiczne działanie.

Dlaczego szambo dwukomorowe przyczynia się do oszczędności? Ponieważ rozdziela nieczystości stałe i płynne, sprawiając, że każda z komór zapewnia się wolniej, niż gdyby odpady znajdowały się w jednym tylko zbiorniku. Dzięki temu wywożenie ścieków jest jeszcze rzadsze.

Szambo betonowe dla firmy

Decydując się na firmową inwestycję, musimy wziąć pod uwagę, iż powinna posłużyć przez długi czas, aby nie było konieczności wykonywania remontu w krótkim czasie.  Z tego względu do firmy najlepiej wybrać zbiornik betonowy, który będzie odznaczał się bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością na różnorodne warunki atmosferyczne czy czynniki mechaniczne. Niezależnie od tego, czy w okolicy będą pojawiać się cięższe pojazdy albo urządzenia z przedsiębiorstwa będą powodować drgania, beton zagwarantuje taką samą szczelność zbiornika przez cały czas.

Marka Szambo Rambo oferuje dla firm zbiorniki wykonane z solidnego, wibrowanego betonu, które dodatkowo pokrywane są specjalną hydroizalcją. W ten sposób zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i sprawiają, że żadne warunki nie powodują przeciekania ścieków do gruntu. Jednocześnie wody gruntowe także nie mogą do niego wnikać, co sprawia, że szambo nie wypełnia się nazbyt szybko i nie stwarza podwyższonych kosztów. Jest to więc idealny wybór do oszczędnej, nowoczesnej firmy.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here