Zarobki osoby na takim stanowisku uzależnione są w dużej mierze od zakresu jego obowiązków i osiągnięć. Prawo wymaga, aby w umowie o pracę wskazane były czynności zawodowe jak i zajęcia dotyczące pracy analityka finansowego. W dużej mierze będzie zajmował się on nowymi wyzwaniami, których nie da się zamknąć w te ramy. Na jego barkach będzie spoczywała odpowiedzialność związana z rentownością całej działalności. Taka odpowiedzialność wiąże się również z wysokimi zarobkami? Co ma wpływ na zarobki analityka finansowego oraz jak wygląda to w liczbach? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-analityk-finansowy-od-czego-zaleza-zarobki-analityka-finansowego/

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia analityka finansowego?

Wpływ na wysokość wynagrodzenia osoby na takim stanowisku będą miały przede wszystkim jej umiejętności oraz doświadczenie. To z kolei będzie przekładało na stanowisko w firmie, które będzie zajmować analityk finansowy. Oczywiście wszystko to jest zależne od tego, W jakiej firmie pracujemy. Najwięcej jesteśmy w stanie zarobić Pracując w firmach finansowych zajmujących się bankowością, ubezpieczeniami, a także dużymi koncernami i firmami produkcyjnymi. Nie są jej zarobimy w sektorze publicznym i administracyjnych. Nasze usługi połączone są z pracą na pokrewnych stanowiskach. Wszystko to wpływa bezpośrednio na wysokość naszego wynagrodzenia. Na to wpływ będzie miał również region kraju, w w którym znajdujemy zatrudnienie.

Ile zarabia analityk finansowy?

Według raportu opartego na badaniach serwisu branżowego zarobki analityka finansowego będą rosły wraz ze wzrostem jego pozycji w firmie. Jeżeli jesteśmy na stanowisku analityka finansowego W klasycznym rozumieniu, to nasze wynagrodzenie wahać się będzie w okolicach trzech płatów. Na początku pracujemy jako młodszy analityk. Wówczas do naszych zadań będą należały czynności pomocnicze lub podleganie szefowi zespołu. Nasze zarobki wówczas wynosić będą od 5500 do 6500 zł. Z czasem jednak możemy awansować na samodzielnego analityka, a wówczas nasza pensja wzrośnie od 7000 zł do nawet 14000 zł. W dużych przedsiębiorstwach masz również w szansę na stanowisko analityka biznesowego. W takim celu będzie zajmował się stricte analizą potrzeb inwestycyjnych oraz transakcyjnych. Twoje zarobki wzrastają wówczas od 10000 do 14000 zł. Powyższe kwoty chcą to średnie zarobki brutto podawane w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://dlcongress.pl/jak-wyglada-praca-analityka-finansowego/

[Głosów:19    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here