Zastanawiasz się, ile tak naprawdę kosztuje zrobienie strony internetowej? Wiele zależy od tego jak to ma być strona. Jeśli chcesz założyć duży sklep internetowy, to musisz się liczyć w tym wypadku ze sporymi wydatkami. Niemniej jednak jeśli chcesz założyć prostego bloga, to możesz to zrobić samemu, a jedynymi kosztami, z jakimi będziesz musiał się liczyć to koszt hostingu i zakupu domeny. Więc ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Ile kosztuje zrobienie strony internetowejAby postawić stronę internetową na początek wystarczy nam nieduży serwer. W tym wypadku miesięczny koszt może zamknąć się nawet w kwocie 50 zł. W dalszej kolejności dojdzie konieczność wykupu domeny. To wydatek rzędu około 10-15 zł. Oczywiście taką domenę należy po roku odnowić. Tutaj ceny są mocno uzależnione od firmy, u której rejestrujemy domenę. Jednak to również nie są jakieś kolosalne koszty. Wydamy na tel cel około 50 do 100 zł.

Jeśli chodzi o zainstalowanie odpowiedniego skryptu, to możemy wybrać skrypt zupełnie darmowy, jakim jest WordPress. W dalszej kolejności musimy wybrać sobie motyw, który zainstalujemy na naszej stronie. Tutaj również możemy korzystać z bazy darmowych motywów. Oczywiście jeśli zależy nam na bardziej rozbudowanym motywie, to możemy skorzystać z tych płatnych wersji. Nie jest jednak konieczne, przynajmniej w początkowej fazie funkcjonowania naszej strony internetowej.

Samodzielnie wykonana strona internetowa

Oczywiście wszelkie następne prace związane z funkcjonowaniem naszej strony możemy wykonywać już zupełnie samodzielnie. Możemy oczywiście tworzyć treści, które będziemy wrzucać na nasz blog. Możemy nawet umieszczać zdjęcia, korzystając z darmowych banków zdjęć. W tym wypadku również nie generujemy żadnych kosztów. WordPress jest skryptem bardzo prostym w obsłudze i nie potrzeba fachowej wiedzy, by doskonale sobie z nim poradzić.

Niemniej jednak jest się natrafimy na jakieś problemy, których rozwiązanie możemy przynieść nam sporo problemów, to przecież możemy znaleźć wiele ciekawych informacji w internecie, albo również na YouTubie. Znajdziemy tutaj wiele fajnych filmików, na których specjaliści od WordPressa w krok po kroku wyjaśniają, jak poruszać się w tym skrypcie. Dla wielu z nas będzie to cenna wiedza, którą możemy przecież zdobyć zupełnie za darmo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here