W dzisiejszych czasach większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić życia bez internetu. Oczywiście jego podstawą są portale i strony internetowe. Surfowanie w necie to nie tylko zdobywanie informacji, czatowanie ze znajomymi i rodziną czy rozrywka, ale też możliwość zarobku. Aktualnie osoby z doświadczeniem w pisaniu stron WWW mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i bardzo atrakcyjne zarobki. Wielu ludzi młodych, którzy stoją przed wyborem swojego przyszłego zawodu powinno rozważyć karierę webdewelopera lub programisty. To samo dotyczy osób starszych, o większym staży pracy. Jeżeli szukasz możliwości zmiany ścieżki swojej kariery, być może jest to wybór dla Ciebie.

Jak napisać stronę internetową?

Jak napisać stronę internetowąJeśli już ktoś się zdecyduje, zapewne jedno z pierwszych pytań jakie pojawi się w waszej głowie to: jak napisać stronę internetową lub jak zacząć pisać pierwsze programy? Mówiąc szczerze – sam stałem jakiś czas temu przed podobnym dylematem. Oczywiście, jako osoba która pierwszy komputer dostała w wieku lat sześciu, rozwiązania szukałem w internecie. Jak się okazuje, opcji jest naprawdę bardzo wiele. Pytanie numer jeden: czego potrzeba, aby zacząć pisać/programować. Podstawą jest oczywiście w miarę sprawny komputer, połączenie z internetem i sprawna klawiatura i myszka. Zapewne wielu z was zastanawia się nad czymś w stylu „ale nigdy nie byłem dobry z matematyki, czy ja sobie poradzę?”. Odpowiedź brzmi: tak. Matematyka nie jest zbyt istotnym elementem jeśli chodzi o programowanie. Dużo ważniejsza jest umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, samodzielność i organizacja oraz samodyscyplina.

Gdzie zdobywać wiedzę?

Możliwości nauki jest bardzo wiele. Warto zapoznać się z publikacjami na ten temat, jednak nie polecam kupowania książek, które będą piętrzyć się na pułkach zamiast być używane. Dobrą opcją są internetowe kursy za darmo, lekcje na Youtube, portale i artykuły. Jest ich naprawdę wiele. Dla osób które poważnie myślą o programowaniu powstało wiele szkół i płatnych internetowych kursów zawierających pdfy i filmiki do nauki własnej. Jednak tak naprawdę, żeby zacząć, trzeba po prostu zacząć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here