Jak stworzyć stronę internetową za darmo? Oczywiście możemy skorzystać z wielu możliwości na tworzenie darmowych stron internetowych, jednak warto wiedzieć, że nie zawsze to rozwiązanie będzie dla nas korzystne. Jak więc podejść do tego tematu? Kiedy warto robić strony internetowe za darmo, a kiedy warto korzystać z płatnych rozwiązań?

Jak stworzyć stronę internetową za darmo?

Jak stworzyć stronę internetową za darmoStworzyć stronę internetową za darmo? W tym wypadku możemy przede wszystkim skorzystać z rozwiązań, które zapewniają nam darmowy hosting i domenę. Rozwiązaniem takim może być choćby postawienie strony internetowej na serwerze WordPressa. Wówczas dostajemy adres internetowy na jego subdomenie. Musisz też wiedzieć, że twoja strona internetowa będzie miała rozszerzenie wordpress.org pl. Tak więc twoja nazwa domeny właściwej będzie niejako skrywała się przy tym znacznie długim rozszerzeniu. Nie zawsze to jest korzystne rozwiązanie, albowiem wszystko zależy też od tego, do jakich celów będziesz używał swojej strony internetowej. Jeśli będzie to blog dla twoich własnych potrzeb i ewentualnie dzielenia się swoimi zdaniem na różne tematy ze znajomymi, to w zasadzie nie ma znaczenia, czy adres będzie miał to rozszerzenie. Czyli wówczas warto z takiego darmowego rozwiązania skorzystać. Niemniej jednak jeśli tworzymy stronę internetową, na której chcemy w przeszłości zarabiać, czy też kreować własną markę, albo zrobić stronę naszej firmy, to wówczas już warto korzystać choćby z minimalnie płatnego rozwiązania.

Strona www po niskich kosztach

Wówczas warto wykupić własny hosting i domenę. Nie jest to koszt , który zwali cię z nóg. Koszty bowiem zamkną się w kwocie około 50 zł, zarówno za domenę i hosting. Domenę będziesz musiał po roku odnowić. Niemniej jednak takie rozwiązanie pozwala ci dobrać taki adres domeny, który nie posiada żadnych zbędnych rozszerzeń. Natomiast dysponując własnym wykupionym hostingiem, będziesz miał pełną kontrolę nad zawartością własnej strony. Tak więc wydaje się, że takie rozwiązanie, które zakłada minimalne koszty, jest rozwiązaniem zdecydowanie lepszym, niż stworzenie zupełnie darmowej strony internetowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here