Chciałbyś zrobić własną stronę internetową, ale nie do końca wiesz, jak zabrać się za wykonanie tego zadania? Musisz przede wszystkim wiedzieć, że zadanie to wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście w internecie znajdziesz wiele porad, wedle których powinieneś to zadanie zlecić specjalistom, którzy oczywiście wezmę od ciebie za to spore wynagrodzenie. Niemniej jednak aby stworzyć stronę internetową pod własnego bloga, to wcale nie potrzebujesz dysponować jakąś skomplikowaną wiedzą, a nawet jakimiś sporymi środkami finansowymi. Jak zrobić własną stronę internetową?

Jak zrobić własną stronę internetową?

Jak zrobić własną stronę internetowąWięc jak zrobić własną stronę internetową? W pierwszej kolejności powinniśmy dysponować miejscem na serwerze, a także domeną. W tym celu powinieneś przede wszystkim wykupić hosting w jakiejś firmie, która specjalizuje się w tego typu usługach. Nie jest to usługa, która będzie kosztowała cię jakieś znaczne kwoty. Podstawowy hosting pod stronę internetową, możesz zakupić nawet w kwocie do około 20 zł miesięcznie. Jak więc sam widzisz, nie jest jakiś specjalnie duży wydatek. Jeśli dysponujesz już serwerem, możesz przystąpić do poszukania dla siebie odpowiedniej domeny. Koszt domeny to w zasadzie około 10 zł za wykupienie. Natomiast po roku będziesz musiał domeną odnowić. W tym wypadku koszt może się kształtować się od 50 do 100 zł za odnowienie domeny. Oczywiście mówimy tutaj skali rocznej. Jeśli masz już domenę, która znajduje się na serwerze, możesz przystąpić do instalacji odpowiedniego skryptu do stworzenia strony internetowej. W tym upadku zdecydowanie polecamy WordPress.

Strona internetowa na WordPressie

Dlaczego WordPress jest najlepszym wyborem? Przede wszystkim jest to jeden z najpopularniejszych skryptów do tworzenia stron internetowych. Ponadto jest to rozwiązanie całkowicie darmowe. Otrzymujemy nie tylko skrypt, ale możemy również zainstalować wybrane dla siebie motywy, które oczywiście również są darmowe. Oczywiście możemy poszukać również motywów płatnych, niemniej jednak na początku tworzenia naszej strony internetowej, warto korzystać z rozwiązań darmowych. Kiedy mamy już zainstalowany odpowiedni motyw, możemy przystąpić po prostu do zapewniania naszej strony treścią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here