Prowadzenie firmy oznacza konieczność pilnowania i czuwania nad tym, by wszystko działało sprawnie. Zarządzeniem finansami firmy i załatwianiem spraw administracyjnych zajmuje się księgowa. Nie wybierze ona jednak najlepszego banku dla firm. Może coś zasugerować, ale nie podejmie za nas decyzji. Jak więc wybrać instytucję, w której będziemy przechowywać nasze pieniądze?

Załatwianie niezbędnych formalności. Jak wybrać najlepszy bank dla firm?

Porządek w finansach jest bardzo ważny, a jeśli o niego nie zadbamy, w firmie może dojść do katastrofy finansowej. Osoba odpowiedzialna za prowadzenie polityki finansowej firmy musi załatwiać wszystkie formalności związane z prowadzeniem księgowości. Trzeba wiec wybrać odpowiedni bank, w którym nasze pieniądze będą bezpieczne. Konto bankowe jest bowiem niezbędnym narzędziem wykorzystywanym w prowadzeniu biznesu. Zapewne będziemy korzystać z niego niemal codziennie przy prowadzeniu swoich interesów, dlatego ważne, żeby wszystko działało bez zarzutów, a obsługa klienta była sprawna i skuteczna. Pamiętajmy, że zmiana konta firmowego bywa uciążliwa – nowy numer trzeba podawać na fakturach VAT, drukach firmowych, w urzędach itd. Dlatego dobrze jest przeanalizować oferty różnych banków już w momencie, gdy zakładamy swoje firmowe konto, by wybrać najlepszy bank dla firm. Co wziąć pod uwagę? Ważna jest jakość konta oraz koszty jego prowadzenia, a także różne promocje i bonusy, z których można skorzystać.

Czy konto w najlepszym banku dla firm musi dużo kosztować?

A co z ceną? Czy najtańsze konto jest najlepsze? Nie zawsze, ale nie skreślajmy kont tanich. Ważne jest bowiem, by odpowiadało ono na nasze potrzeby. Większość banków ma w swojej ofercie osobne konta stworzone dla osób prowadzących jednoosobową działalność i osobne dla spółek, fundacji i stowarzyszeń. Zastanówmy się, czy potrzebujemy fizycznych oddziałów banku. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele banków internetowych, które nie mają fizycznych oddziałów, a wpłaty i wypłaty gotówki dokonywane mogą być w bankomatach i wpłatomatach, a przelewy za pośrednictwem internetu. Jeśli wolimy kontakt bezpośredni, najlepszym bankiem dla firm w naszym przypadku będzie ten, w którym będziemy mogli pójść i porozmawiać z obsługą. Sprawdźmy, czy nasz wspólnik będzie miał dostęp do rachunku. Ponadto zastanówmy się, czy potrzebne nam będą elastyczne linie kredytowe. Oferty instytucji różnią się bowiem odsetkami oraz kosztami zaciągnięcia takiego kredytu. Przed dokonaniem wyboru określmy, jakie operacje bankowe będziemy wykonywać najczęściej. Będą to przelewy wyłącznie krajowe, czy będą to też przelewy do klientów czy kontrahentów międzynarodowych. Jeżeli będziemy wykonywać przelewy poza granice Polski czy Unii Europejskiej, musimy sprawdzić, jakie są koszty takich przelewów w banku, w którym chcemy założyć konto.

Prowadzenie finansów w przedsiębiorstwie wymaga zatrudnienia dobrej i godnej zaufania księgowej oraz wyboru najlepszego banku dla firm, w którym nasze pieniądze będą bezpieczne, a oferowane usługi spełnią nasze oczekiwania.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/konta

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here