Holandia jest aktualnie ciekawym choć mało obleganym celem emigracji zarobkowej Polaków. Praca w kraju tulipanów niesie ze sobą wiele zalet. Wysokie zarobki, ciekawa praca, życie w wysoko rozwiniętym kraju i w społeczeństwie tolerancyjnym i o szerokich horyzontach – tym kusi ten niewielki kraj na Morzem Północnym. Aby znaleźć tam odpowiednią pracę warto być skorzystał z biur pośrednictwa pracy. Biura pracy w Holandii zapewniają kompleksową obsługę przy zatrudnieniu. Pomagają znaleźć pracodawcę, tłumaczą i składają dokumenty, zapewniają szkolenia a także opiekę za granicą. Jak znaleźć odpowiednie biuro pracy? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Biura pracy w Holandii

Na co zwrócić szczególna uwagę przy wyborze odpowiedniego biura pracy w Holandii? Musimy sprawdzić jaki zakres usług oferuje nam dany pośrednik. Spróbujmy wiec odpowiedzieć na pytanie: co powinno nam zaoferować biuro pracy? W pierwszej kolejności biuro powinno nam znaleźć pracę. To kwestia podstawowa. Pracownicy biura powinni znać lokalny rynek pracy od podszewki. Znając nasze predyspozycje i umiejętności rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej pracy. I powinni ją szybko znaleźć. Europa zachodnia się starzeje, brakuje rąk do pracy. Wiec o zatrudnienie nie jest trudno.

Jeśli już biuro znalazło nam pracę, w następnej kolejności powinno pomóc załatwić nam wszelkie formalności. Pracownicy biura w oparciu o znajomość uwarunkowań lokalnego prawa pracy, przygotują odpowiednie dokumenty w dwóch wersjach językowych: holenderskiej i polskie. Biuro powinno również skierować pracownika na odpowiednie szkolenia z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Niezbędne będą też kursy językowe, aby załapać choć postawy języka holenderskiego.

Biuro powinno również zapewnić polskojęzyczną wersję umowy z pracodawcą. Musisz bowiem szczegółowo poznać wszystkie zapisy w niej zawarte. Dobre biuro pośrednictwa pracy zapewni ci również dojazd do Holandii i powrót. W zasadzie jedyne co będzie do ciebie należało to podjęcie pracy. To oczywiście sytuacja idealna. W praktyce bywa z tym różnie. Niektóre biura dodatkowo policzą ci za różne usługi takie jak tłumaczenia dokumentów czy samo szukanie pracodawcy. Inne z kolei zostawią cię na pastwę losu za granicą nie zapewniając transportu. Warto wiec poświecić więcej uwagi na wybór odpowiedniego biura.

Samodzielne szukanie pracy w Holandii

Oczywiście pracy w Holandii możesz szukać na własną rękę. Musisz jednak znać choćby w stopniu komunikatywnym język holenderski, ewentualnie angielski. Dzięki temu będziesz mógł porozumieć się z przyszłym pracodawcą i wnikliwie przeczytać umowę przed podpisaniem. Atutem takiego rozwiązania jest znaczna oszczędność. nie musisz tracić pieniędzy na pośrednika. Do dobre rozwiązanie dla osób świetnie radzących sobie za granicą, znających języki i potrafiących bez problemów przemieszczać po Europie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here