Każdy, kto posiada większa ilość gotówki zastanawia się gdzie może ją ulokować, tak aby w możliwie najkrótszym czasie zarobić jak najwięcej. Niestety wraz ze wzrostem potencjalnych zysków rośnie także ryzyko utracenia całości zainwestowanej kwoty. Najbezpieczniejsze są inwestycje w lokaty bankowe, jednak w tym przypadku możemy liczyć na zysk zaledwie kilku procent w skali roku. Na drugim biegunie znajduje się inwestycja w kryptowaluty. Tutaj nasz zarobek może sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent w skali miesiąca! Istnieje jednakże duże ryzyko, że całość zainwestowanej kwoty stracimy w ciągu jednego nawet dnia.

Czy inwestycja w kryptowaluty się opłaca?

I tak i nie. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania i rozeznania w światowym rynku kryptowalut. A jest to koniecznie gdy chcemy zarabiać na różnicy kursów. Nie jest to łatwy rynek do analiz i przewidywania przyszłych wskazań kursu. Różnice miesiąc do miesiąca potrafią wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Trzeba nie lada wyczucia i umiejętności czytania sygnałów płynących z rynku by zminimalizować ryzyko straty do zera. Dla wprawnych obserwatorów rynku regularne zyski nie powinny stanowić większego problemu.

Długoterminowa inwestycja w kryptowaluty

Oczywiście gra na różnicę kursów nie jest jedynym sposobem na zarobek przy pomocy kryptowalut. Równie skuteczną metodą może być długoterminowa inwestycja w kryptowaluty. Osoba, która kupiła 10 lat temu Bitcoiny i trzyma je do tej pory może mówić o sporym szczęściu. Tylko przez kilka miesięcy 2017 roku kurs BTC wzrósł o ponad 500%! Teraz Bitcoin przeżywa lekki dołek ale jest wielu specjalistów, którzy sądzą że niedługo kurs BTC wzrośnie do kilkuset tysięcy dolarów! Obecny kurs wynosi ok 10000 dolarów.

Ale Bitcoin to nie jedyna kryptowaluta warta uwagi. Faktycznie zdominowała ona rynek. Jest najdroższą i najpopularniejszą kryptowalutą. Oprócz niej istnieje jednak kilkanaście kryptowalut, które również bardzo często zmieniają właścicieli. Wahania kursu pozostałych kryptowalut również pozwalają sporo zarobić kryptowalutowym inwestorom. Ciągle też powstają nowe kryptowaluty pozwalające inwestorom na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego co jest bardzo ważne gdy chcemy uczynić naszą inwestycję bardziej bezpieczną.

Jaka przyszłość czeka kryptowaluty?

Regulatorzy rynków finansowych coraz mniej przychylnym okiem spoglądają w kierunku rynku kryptowalut. Jako że działa on poza jakąkolwiek kontrolą polityków dążą oni do uregulowania go na szczeblu prawnym. Niektóre państwa, w tym Polska, zamierzają wprowadzić nawet własne kryptowaluty. Coraz śmielej do kieszeni inwestorów kryptowalutowych zagląda także Urząd Skarbowy. Mimo tych prób wydaje się, że przyszłość i bezpieczeństwo rynku kryptowalut jest niezagrożona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here