Zastanawiasz się w jaki sposób zmniejszyć stronę internetową? Oczywiście jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z internetu, albowiem możemy rozmiar strony internetowej dopasować do potrzeb internautów, którzy ją odwiedzają. To zadanie jest bardzo proste nie wymaga skomplikowanej wiedzy i umiejętności i zdecydowanie każdy laik komputerowy jest w stanie sobie z tym poradzić. Zatem zapraszamy do przeczytania tego artykułu. W dalszej jego części dowiesz się, w jaki sposób pomniejszyć stronę internetową?

Jak pomniejszyć stronę internetową?

Jak pomniejszyć stronę internetowąMusisz wiedzieć że zbyt duży rozmiar strony internetowej, może powodować zbyt długie jej ładowanie się. Co za tym idzie – internauci, którzy wchodzą na twój serwis www, szybko mogą się zniechęcić. Albowiem chcą szybko dostać się do treści zawartej na twojej stronie internetowej, a jej rozmiary mogą skutecznie to utrudnić. Dlatego też pomniejszenie strony internetowej ma duże znaczenie dla powodzenia swojego serwisu internetowego i jego popularności w sieci. Zatem jak pomniejszyć stronę internetową?

Przede wszystkim,aby zmniejszyć rozmiar strony internetowej, warto zwrócić uwagę na zdjęcia, które zamieszczamy naszej stronie. Nie powinny być one zbyt dużych rozmiarów i zbyt dużej rozdzielczości oczywiście. Zdjęcia słabej jakości również, choć będące szybko ładować, to jednak będą zdecydowanie mało atrakcyjne dla internautów. Dlatego w tym wypadku należy znaleźć złoty środek. Korzystając z dostępnych CMS-sów, warto ograniczyć ilość używanych wtyczek. Ich znaczna ilość może również wpłynąć na małą płynność naszej strony. Warto również zrezygnować z różnego rodzaju udziwnień, na przykład w postaci wielu atrakcyjnych czcionek. Warto postawić na czcionkę prostą i żeby była i ona jednolita na całej stronie internetowej.

Płynne funkcjonowanie strony www

Dzięki takim zabiegom nasza strona internetowa będzie chodziła bardzo płynnie i będzie bardzo chętnie odwiedzana przez wielu internautów. Obecnie poruszamy się z internecie w ten sposób, że kiedy musimy czekać choć kilka sekund na załadowanie strony, to szybko rezygnujemy i zwyczajnie podobnych informacji szukamy na innych serwisach internetowych. Dlatego nie warto bagatelizować tej kwestii, albowiem znaczna część użytkowników naszej strony www może po prostu uciec do konkurencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here