Zastanawiasz się w jaki sposób powiększyć widok strony internetowej? Aby powiększyć widok strony internetowej, nie musimy dysponować jakąś skomplikowaną wiedzą z zakresu informatyki. Wystarczy, że aktywujemy odpowiednie funkcje w przeglądarce internetowej, a będziemy mogli znacznie zmienić rozmiary wyświetlanej przez nas strony internetowej. W W dalszej części artykułu przedstawimy ci krok po kroku jak wykonać to proste i nieskomplikowane zadanie.

Jak powiększyć widok strony internetowej?

Jak powiększyć widok strony internetowejZatem jak powiększyć stronę internetową w naszej przeglądarce? Przede wszystkim musisz w tym celu wykonać kilka prostych czynności. Musisz wiedzieć, że zalecenia te możesz wykorzystać zarówno w przeglądarce Firefox, Google Chrome czy też Internet Explorer. Zatem aby powiększyć widok naszej strony internetowej, wystarczy, że skorzystamy z opcji wprowadzenia odpowiedniego skrótu klawiszowego. Powiększenie strony internetowej możemy uzyskać za pomocą wciśnięcia przycisków Ctrl i +. Natomiast jeśli chcemy zmniejszyć widok strony internetowej, to powinniśmy zastosować przyciski Ctrl i -. Oczywiście jeśli będziemy chcieli wrócić do widoku domyślnego, który mieliśmy wcześniej, to wystarczy, że wciśniemy kombinacje przycisków Ctrl i 0. Oczywiście możemy również to zadanie wykonać bez korzystania z odpowiednich skrótów klawiszowych. Wystarczy, że wejdziemy w zakładki w naszej przeglądarce i wybierzemy opcje widok, a następnie powiększenie.

W jaki celu powiększać stronę internetową?

Z pewnością zastanawiasz się w jakim celu w ogóle warto powiększyć widok strony internetowej? Przede wszystkim ma to duże znaczenie dla osób, które mają spore problemy ze wzrokiem. Dla nich możliwość powiększania widoku strony ma szczególnie duże znaczenie. Wówczas mogą liczyć na znacznie większą czcionkę, a co za tym idzie na większy komfort czytania. Ta opcja pomaga również osobom, które długo pracują przy komputerze i mają często zmęczony wzrok. Wówczas również możliwość powiększania widoku znacznie ułatwia im pracą przy komputerze. Zdecydowanie więc warto znać wyżej wymienione skróty klawiszowe. Z pewnością nie raz będą nam niezwykle przydatne podczas korzystania z internetu. Daje to bowiem nam spore możliwość modyfikowania wizualnego każdej strony www.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here