W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw postanawia rozpocząć swoją działalność online. Niektóre z nich rezygnują nawet z działań w realu, tylko po to, aby obciąć koszty związane z prowadzeniem działalności. Przykładem takiej branży są sklepy internetowe. Wiele osób postanawia na przykład prowadzić sprzedaż ubrań online, bez otwierania sklepu stacjonarnego. Pierwszym pytaniem, jakie przychodzi wówczas na myśl jest to, jak reklamować sklep internetowy.

Jak reklamować sklep internetowy?

Jak reklamować sklep internetowyW dzisiejszych czasach nie jest to proste zadanie. Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że aby zarabiać na sprzedaży online należy poważnie podejść do tematu i zainwestować czas i, nierzadko, dość pokaźne pieniądze. W odpowiedzi na pytanie jak reklamować sklep internetowy często słyszy się o pozycjonowaniu. To rzeczywiście jeden z najskuteczniejszych sposobów na wypromowanie swojej oferty. Jednak, aby to zrobić, niekiedy trzeba poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz. Nie każdy zna się bowiem na tym, jak reklamować sklep internetowy przy pomocy pozycjonowania. Jeśli chodzi o to rozwiązanie, są tutaj dwie możliwości. Można zainwestować na przykład w pozycjonowanie SEO albo w reklamy AdWords. Prawda jest taka, że najskuteczniejszą metodą tego, jak reklamować sklep internetowy jest połączenie tych dwóch metod.

Można również na przykład zdecydować się na puszczenie kampanii online płatnej wyłącznie w określonym okresie. Na przykład jeśli ktoś prowadzi sklep internetowy ze sprzętem narciarskim, może zdecydować on się pozycjonować swój sklep internetowy metodą organiczną (SEO) przez cały rok, a kampanie Google AdWords włączać wyłącznie w sezonie najwyższej sprzedaży.

Współpraca z influencerami

Kolejnym pomysłem na to, jak reklamować sklep internetowy może być na przykład współpraca z influencerami. Są to osoby, które prowadzą swoją działalność w sieci – na przykład piszą swoje blogi lub prowadzą kanały. Warto podjąć współpracę z vlogerami i blogerami, którzy tematycznie pasują do naszego sklepu. Jeśli na przykład ktoś prowadzi sklep internetowy z ubraniami, może zainwestować w promocję u blogerów modowych. Oczywiście, należy dobrze przemyśleć taką współpracę. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak reklamować sklep internetowy i czasami kończy się na czarnym PR. Kolejną ważną rzeczą są social media. Warto podejść do ich prowadzenia z głową. Nie należy być na danym kanale społecznościowym tylko dlatego że jest to teraz na czasie. Być może do profilu naszego sklepu nie pasuje promocja na instargamie czy facebooku.

Konkurencyjne ceny

Jak reklamować sklep internetowyWarto zastanowić się również, jak reklamować sklep internetowy w zakresie konkurencyjności cen. Jeśli prowadzi się asortyment podobny do asortymentu innych sklepów, warto przeanalizować swoją strategię cenową. Nie chodzi o to by być najtańszym – ale można na przykład pomyśleć o tym, żeby zorganizować dla swoich klientów darmową przesyłkę albo zwrot kosztów typu cashback. To również doskonały pomysł na to jak reklamować sklep internetowy. Można również zapisać swój sklep do porównywarki cen, dzięki czemu użytkownicy będą widzieli, że dany produkt można kupić również u nas, i to do tego taniej. Zazwyczaj ludzie kupujący przez Internet szukają jak najtańszej alternatywy i dodatkowych udogodnień typu darmowa przesyłka. Można zastanowić się nad ustaleniem progu kwoty, od którego przesyłka będzie gratisowa. Nie jest to proste rozwiązanie, dlatego warto wszystko przekalkulować. Nie chodzi przecież o to, żeby dopłacać do biznesu.

Wyróżniaj się!

Zastanawiając się dalej nad tym, jak reklamować sklep internetowy, również można starać się wprowadzać unikatowy asortyment. Kolejnym fajnym pomysłem na to jak reklamować sklep internetowy mogą być kody rabatowe, przydzielane za zapisanie się do newslettera czy dla klientów dokonujących pierwszego zakupu. Oczywiście, nie można zapominać również o naszych stałych klientach, którzy powinni zostać docenieni przez nas i otrzymywać co jakiś czas bon rabatowy. Bardzo fajnym pomysłem na to jak reklamować sklep internetowy jest wejście we współpracę z innym sklepem, wymiana linków, bannerów promocyjnych. Można również wydrukować ulotki z kodem rabatowym i poprosić inny sklep, z którym współpracujemy, o dołączanie takiego kodu do swoich przesyłek. To rozwiązanie często stosują sklepy z różnych branż – na przykład sklep szyjący ubranka dla dzieci wysyła kod rabatowy na ubrania ciążowe. To oczywiste, że współpraca nie będzie przebiegała między dwoma sklepami o takim samym asortymencie. Wówczas mogłoby dojść do kanibalizmu marek.

Na pewno istnieje jeszcze wiele innych pomysłów na to, jak reklamować sklep internetowy. Wiele z nich przychodzi do głowy w trakcie prowadzenia działalności i jest uzależniony od indywidualnych cech danego biznesu czy asortymentu, czy nawet od naszych odbiorców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here