Coraz więcej przedsiębiorców oraz ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem zastanawia się nad otwarciem własnego sklepu internetowego. Jeszcze kilkanaście lat temu zakupy online nie były aż tak popularne w Polsce. Obecnie jednak rynek ten rośnie niezwykle dynamicznie, a Polacy co miesiąc wydają w sklepach internetowych miliony złotych. W tym krótkim artykule postaramy się przedstawić jak wygląda zakładanie sklepu internetowego na samym początku, na co zwrócić uwagę, jak znaleźć odpowiednich dostawców oraz jak skutecznie rozreklamować sklep w internecie.

Sklep internetowy – Jak zacząć? Pomysł i hurtownia

Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednią branżę, w której chcielibyśmy wystartować z naszym sklepem. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie zbadanie rynku pod kątem opłacalności. Nie bez znaczenia jest również research związany z dostępnością konkretnej hurtowni, która będzie chciała nawiązać z nami współpracę. Jak się okazuje nie zawsze jest to takie oczywiste. Dlatego przede wszystkim powinniśmy na samym początku zrobić odpowiednie badanie rynku.

Odpowiednie oprogramowanie

Sklep internetowy - Jak zacząć? Pomysł i hurtowniaGdy wybierzemy już odpowiednią branżę, lub niszę w której będziemy działać, staniemy przed wyborem odpowiedniego oprogramowania do obsługi sklepu. Jeśli mamy jakiekolwiek pojęcie o prowadzeniu stron internetowych, możemy skorzystać z darmowego oprogramowania WordPress. Przy użyciu odpowiednich wtyczek szybko uruchomimy za jego pomocą działający sklep internetowy. Możemy także skorzystać z innego oprogramowania dostępnego za niewielką, abonamentową opłatą. Wybór należy do nas.

Model sprzedaży

Równie istotny jest także wybór odpowiedniego modelu sprzedaży. Nie każdy bowiem ma miejsce oraz środki na to, aby samemu prowadzić magazyn. Wtedy powinniśmy skorzystać z modelu dropshipping. Polega on na tym, że po podpisaniu stosownej umowy z hurtownią, to ona będzie wysyłała towary bezpośrednio do klienta w naszym imieniu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeśli jednak np. prowadzimy już sklep stacjonarny, a sklep internetowy będzie tylko uzupełnieniem, to oczywiście będziemy polegać na tradycyjnym modelu sprzedaży.

Skuteczna reklama sklepu internetowego

Samo posiadanie sklepu internetowego nie sprawi, że z dnia na dzień będziemy obsługiwać kilkadziesiąt zamówień. Do tego potrzebna jest odpowiednia reklama. Aby skutecznie rozreklamować sklep internetowy będziemy musieli skupić się na pozycjonowaniu, płatnej reklamie oraz obecności naszego sklepu w social media. Hybryda tych wszystkich trzech elementów pozwoli nam w krótkim czasie zebrać pierwsze zamówienia i rozwinąć nasz internetowy biznes.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here