Nie da się ukryć, że internet w dzisiejszych czasach otacza nas bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko, co ważne, dzieje się w internecie. To właśnie on umożliwia nam utrzymywanie stałych kontaktów z bliskimi nam osobami, rozmowy z ludźmi, którzy znajdują się na drugim końcu kuli ziemskiej, czy zwykłe wymienianie informacji z tymi, których mamy pod ręką. To dzięki niemu mamy tak łatwy i szybki dostęp do wszelkich informacji, których potrzebujemy. W ułamku sekundy jesteśmy w stanie dowiedzieć się, co dzieje się na drugim końcu świata, w naszym kraju, czy nawet w naszym mieście.

Dobrodziejstwa internetu

Jak skopiować stronę internetowąStarszym osobom ciężko jest dziś uwierzyć w to, że przez internet można załatwić niemalże wszystko. Bez wychodzenia z domu możemy zapłacić mandat, zrobić zakupy czy nawet załatwić sprawy urzędowe. Dzięki czasom, w których żyjemy takie czynności stały się niemożliwie łatwe. Nie każdy jednak musi być specem od wszystkiego i istnieją ludzie, którzy nie znają się na nowoczesnej technologii tak bardzo jak młodzi ludzie. Warto jednak nauczyć się podstaw, które niewątpliwie przydają się każdemu z nas. Podstawą jest chociażby obsługa przeglądarki i ogólna znajomość tego, o co chodzi ze stronami internetowymi. Strony internetowe tworzą internet. To właśnie je czytamy codziennie, często nawet nie będąc tego świadomymi.

Jak skopiować stronę internetową?

Czy jest możliwe skopiowanie strony internetowej? Najprostszym sposobem byłoby oczywiście przepisać niezbędne nam informacje, które znajdują się na danej stronie internetowej. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie wystarczy nam po prostu przepisanie danych ze strony, możemy taką stronę skopiować. Łatwiejszym sposobem będzie po prostu zapisanie strony na pulpicie, czyli kliknięcie prawym przyciskiem myszy na stronie, którą chcemy skopiować i zapisanie jej jako plik .html.

Możemy również skopiować cały kod HTML strony. Zrobimy to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na stronę, zbadanie źródła strony i skopiowanie kodu strony. W tym momencie możemy kod strony zapisać nawet w notatniku z rozszerzeniem .HTML i otworzyć jako stronę na naszym serwerze lokalnym. Skopiowana strona nie będzie jednak wyglądała tak, jak oryginalna, a wszystko to przez brak arkusza stylów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here