Jakie są strony internetowe? Wszystkie strony internetowe jakie znajdziemy w sieci, możemy podzielić na kilka podstawowych grup. Niemniej jednak warto również podzielić strony nie tylko pod względem charakteru jakie pełnią, ale również pod względem popularności jaką przyciągają.

Jakie są strony internetowe?

Jakie są strony internetoweJakie to są strony internetowe? W pierwszej kolejności możemy powiedzieć strony pod względem ich charakteru, a także funkcji jakie pełnią. Dlatego też możemy wyróżnić takie strony jak wizytówki, foldery serwisy,portale, vortale, a także pozostałe grupy stron internetowych, w których skład mogą wejść na przykład sklepy internetowe.

Najprostszą stroną internetową jest tak zwana wizytówka. To strona o charakterze reklamowym, na której dana firma może zaprezentować swoje dane teleadresowe, a także zamieścić krótki opis oferty. Bardziej rozwinięta formą wizytówki jest serwis internetowy. Serwis składa się przeciwieństwie do wizytówki z wielu postronn i zawiera bardzo dużo informacji na temat działalności firmy. Bardzo popularne w sieci są portale internetowe. Portale mogą być tematyczne lub też ogólnoteoretyczne. Znajdziemy tej wiele informacji, z naciskiem na najświeższe newsy.

Strony o charakterze rozrywkowym

W internecie znajdziemy również mnóstwo w stronę o charakterze rozrywkowym. Mogą to być w strony internetowe, na których znajdziemy plotki ze świata celebrytów, ale również strony internetowe dotyczące kultury i filmów, czy też różnych innych ciekawych tematów. Warto również zaglądać na Youtube, gdzie znajdziemy w różnego rodzaju filmiki, niemalże na każdy temat. Korzystania z serwisów jest zupełnie darmowe, niemniej jednak musimy godzić się na oglądanie reklam.

Strony edukacyjne

Warto również zajrzeć na strony internetowe o charakterze edukacyjnym. W tym wypadku prym wiedzie Wikipedia. To serwis internetowy o charakterze encyklopedycznym. Znajdziemy tutaj wiele wpisów w zasadzie na każdy temat i z każdej dziedziny życia. Warto podkreślić, że obecnie Wikipedia cieszy się dość dużym autorytetem i choć jeszcze 10 lat temu uznawano, że hasła w niej zawarte zawierają dużo błędów, to jednak obecnie proces wpisywania nowych haseł jest ściśle selekcjonowany, dlatego też znajdziemy tutaj wpisy tylko i wyłącznie tworzone przez specjalistów w danej dziedzinie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here