Płatności SMS są nieco mniej popularne dziś niż szybkie płatności mobilne, choć na odpowiedniej platformie wciąż znajdują się w ofertach różnych aplikacji czy stron. Warto zatem zainteresować się, w jaki sposób są one zorganizowane oraz jak dokładnie działają w dzisiejszych warunkach.

Dawniej

              Kiedyś płatności esemesowe były wyjątkowo popularne i stosowane niemalże wszędzie. Odkąd jednak pojawiły się rozwiązania internetowe w smartfonach, nie ma już potrzeby wykonywać opłat sms, by otrzymać do pobrania grę czy obrazek lub muzyczkę do telefonu. Dlatego dawniej płatności SMS stanowiły podstawę do dzisiejszych płatności mobilnych. Dziś jednak mogą być zintegrowane z aplikacją czy serwisem i oferowane klientom obok innych sposobów płatności.

Funkcja SMS dziś

              Dziś płatności SMS Premium za pomocą przelewy24.pl lub innych platform dają szereg rozwiązań. Przede wszystkim to szybkie i wygodne, gdyż nie trzeba już dysponować kontem, nie trzeba także integrować go z aplikacją czy wpisywać numeru swojej karty bankomatowej. Płatności są jednorazowe, szybkie i bezpieczne.

              Dziś funkcja opłaty za pomocą SMS Premium jest także zintegrowana z odpowiednią platformą, co sprawia, że jest to sposób na wykonywanie szybkich płatności nie tylko w sieci, ale także w różnego rodzaju aplikacjach, jak np. aplikacje nawigacji na smartfony i wielu innych produktów mobilnych.

Rodzaje rozwiązań SMS Premium

              Generalnie wykorzystuje się trzy rodzaje płatności SMS Premium na różnych platformach. Są to:

  • Klucz – czyli sms, w odpowiedzi na którego klient otrzymuje właściwą treść, do wykorzystania w innym miejscu. Tak na przykład dzieje się w przypadku kodów seryjnych produktów.
  • Informacja – czyli wykorzystanie typowo marketingowe. Ma na celu zawiązanie relacji z klientem i jest niezależna od jego opłat.
  • WAP-PUSH – specjalny sms zwrotny nie zawiera klucza czy informacji, ale link, dzięki któremu np. dokończy się rejestrację w danej aplikacji czy otrzyma dostęp do danych informacji.
[Głosów:7    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here