Kombajny kosmetyczne

0
1901

Na powodzenie salonu kosmetycznego wpływa wiele czynników. Ważne są oczywiście wystrój czy atmosfera w lokalu, ale najbardziej o sukcesie danego miejsca decyduje personel oraz profesjonalny, dobrej jakości sprzęt kosmetyczny.

Zakup sprzętu do salonu to spora inwestycja. Powinna być więc starannie przemyślana nie tylko pod kątem finansowym, ale uwzględniać również powierzchnię salonu czy zakres usług jakie będzie on oferował. Ciekawym rozwiązaniem, którego zakup można rozważyć są kombajny kosmetyczne.

Czym są kombajny kosmetyczne?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie różne funkcje. Kombajny mogą być różnej wielkości. Małe urządzenia, określane jako biurkowe (desktop), posiadają zazwyczaj maksymalnie kilka funkcji. Duże, wolnostojące (tower) mogą ich mieć nawet 20.

Jakie zabiegi można wykonać za pomocą kombajnu kosmetycznego?

Pośród funkcji, które może oferować kombajn kosmetyczny znajdować mogą się m.in.:

 • peeling kawitacyjny
 • mezoterapia bezigłowa
 • mikrodermabrazja diamentowa
 • liposukcja ultradźwiękowa
 • dermomasaż
 • oxybrazja
 • sonoforeza
 • waponizacja
 • ultradźwięki
 • fototerapia
 • mikro prądy
 • bio prądy

Dostępne funkcje zależą od marki i modelu kombajnu. Przez zakupem urządzenia dobrze zapoznać się z oferowanymi funkcjami oraz możliwością ich rozszerzenia, tak aby dobrać je jak najlepiej pod potrzeby salonu.

Jakie są zalety i wady kombajnów kosmetycznych?

Kombajny kosmetyczne są przede wszystkim wielofunkcyjne, w jednym urządzeniu mieści się ich tak naprawdę kilka. Ich kompaktowe wymiary pozwalają zaoszczędzić miejsce w salonie, co szczególnie przyda się jeśli jest on stosunkowo niewielki. Kombajny są dość drogie, ale jeśli porównać ich koszt z kosztem zakupu poszczególnych urządzeń oddzielnie, okaże się on znacznie bardziej opłacalny.

To co dla jednych jest zaletą dla innych będzie wadą. Zgodnie z powiedzeniem, że jak coś jest do wszystkie to jest do niczego zdarza się, że poszczególny komponenty kombajnu nie są tak dobrej jakości jak oddzielne urządzenia służące temu samemu. Aby być pewnym, że sprzęt jest najlepszej jakości warto wybrać urządzenie renomowanej firmy. Dodatkowo nie wszystkie urządzenia mają możliwość swobodnego modyfikowania funkcjonalności, może się więc zdarzyć, że nie wszystkie będą wykorzystywane.

Ile kosztuje kombajn kosmetyczny?

Ceny kombajnów zależą od wielu rzeczy. Główne znaczenie ma tu przede wszystkim producent oraz wielkość urządzania i związana z nią ilość dostępnych funkcji. Najtańsze kombajny oferujące kilka podstawowych zabiegów mogą kosztować około kilkuset złotych. Te bardziej zaawansowane to koszt nawet i kilkudziesięciu tysięcy, przy czym rozrzut cen może być bardzo duży.

Na co zwrócić uwagę kupując kombajn kosmetyczny?

Kupując kombajn poza kosztem warto zwrócić uwagę na inne aspekty. Z całą pewnością ważna jest jakość wykonania czy łatwość obsługi. Sprzęt powinien posiadać wszystkie wymagane certyfikaty i być bezpieczny oraz skuteczny. Warto też zwrócić uwagę na gwarancję, czas jej trwania, formę serwisowania oraz szybkość reakcji producenta. Wiadomo bowiem, że zakład nie może sobie pozwolić na długi przestój z powodu awarii. Nie dość, że w tym czasie nie będzie przychodów, to dodatkowo można utracić zaufanie klientów.

Dobrze dobrany kombajn może być świetną inwestycją, która szybko się zwróci. Rynek oferuje bardzo duży wybór produktów, tak więc z całą pewnością każdy znajdzie sprzęt, który spełni jego oczekiwania. Warto zadbać o to, żeby urządzenie pochodziło od sprawdzonego sprzedawcy oraz posiadało wszystkie niezbędne certyfikaty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here