W XXI wieku internet stanowi podstawowe źródło poszukiwania informacji praktycznie na każdy temat. Jak informują badania, większość użytkowników przed zakupieniem danego produktu lub usługi sprawdza o nim opinie w Internecie. Te zależności dostrzegli biznesmeni, a to przełożyło się na stałą obecność wielu firm w sieci. Obecnie posiadanie firmowej strony www to podstawa. W tym miejscu zadajesz sobie pewnie pytanie: jak założyć stronę internetową ? To wcale nie jest takie trudne jak się wydaje.

Domena i serwer

jak założyć stronę internetowąPrzed założeniem witryny www, powinieneś zakupić odpowiednią dla niej domenę. To będzie jej adres internetowy, który będą wpisywali użytkownicy, aby na nią wejść. Oprócz domeny, musisz zakupić serwer, czyli miejsce na komputerze podłączonym do internetu na stałe, na którym umieścisz swoją stronę internetową. Całkowity kosz zakupu domeny i serwera zwykle zamyka się kwocie kilkuset złotych na rok, co nie jest dużym wydatkiem. W Internecie istnieje wiele kreatorów przy pomocy, których praktycznie bez znajomości skomplikowanych języków programowania możesz wykonać swoją pierwszą prostą stronę www.

Jak założyć stronę internetową?

Naturalnie, jeśli znasz podstawy programowania, to fajną stronę można zaprojektować w kilka godzin. Później wystarczy ją uzupełnić tylko o wysokiej jakości teksty i obrazy oraz filmy. Na pewno warto się przyłożyć do tekstów, ponieważ tylko wysokiej jakości zawartość na stronach www ma szansę odnieść sukces. Jeżeli nie potrafisz programować, to nic straconego, ponieważ też możesz samodzielnie wykonać własną witrynę internetową. Wystarczy, że skorzystasz z systemu zarządzania treścią, który przeznaczony jest to budowania ładnych stron właśnie dla osób, które nie mają specjalistycznej wiedzy.

Najpopularniejszym systemem zarządzania treścią jest WordPress, jest on łatwy w obsłudze i dzięki możliwości instalacji różnego rodzaju wtyczek ma duże możliwości. Z tych powodów jest polecany prze wielu specjalistów. W sieci istnieją również platformy blogowe, na których można założyć swój własny blog i go prowadzić nie martwiąc się o różnego rodzaju problemu techniczne. Z tego rodzaju rozwiązań korzysta spora liczba osób i stale rośnie. Oczywiście, jeśli dysponujesz odpowiednimi zasobami finansowymi to najlepiej zadania zaprojektowania i wykonania witryny zlecić profesjonalnej firmie, która ma w tym doświadczenie. Ponieważ źle wykonana witryna może odstraszać potencjalnych klientów oraz narobić nam sporych kłopotów.

Strona internetowa jako wizytówka firmy

Jeśli posiadasz firmę to strona internetowa obecnie jest w zasadzie niezbędna. Taka strona firmowa może pełnić rolę wizytówki. Możesz na niej zamieścić ofertę firmy, cennik oraz dane kontaktowe. Możesz również w tym miejscu pochwalić się dotychczasowymi realizacjami. Warto również zamieścić informacje o firmach, z którymi współpracujemy. Referencje są w stanie zdziałać cuda i być może uda się nam dzięki temu zyskać nowych klientów.

Jak zarabiać na stronie internetowej

jak założyć stronę internetowąJednak posiadanie własnej strony internetowej nie musi wcale wynikać z biznesu jaki prowadzimy. Strona internetowa może bowiem być biznesem samym w sobie. Jak tego dokonać? Co trzeba zrobić, aby móc zarabiać na własnej stronie internetowej? Kluczem do odniesienie sukcesu na tym polu jest odpowiednia treść na naszej stronie. Aby móc zarabiać, musimy najpierw przyciągnąć na naszą stronę internetową internautów. A to może nam zapewnić tylko ciekawa i regularnie zamieszczana treść. Przede wszystkim najlepiej jakbyś był specjalistą w jakiejś dziedzinie i umiał ciekawie o tym pisać. Wówczas masz gwarantowane, że znajdziesz stałych czytelników. A wówczas twoja strona internetowa stanie się atrakcyjna dla reklamodawców. Zarabianie na artykułach sponsorowanych może być całkiem intratnym zajęciem. Musisz jednak robić to z głową, inaczej stracisz stałych czytelników. W przypadku strony internetowej można jeszcze pomyśleć o zarabianiu na reklamie kontekstowej.

Witryna sklepu internetowego

Oczywiście to nie jedyny sposób na zarabianie w sieci poprzez stronę internetową. Możesz również otworzyć sklep internetowy. Stworzenie strony internetowej sklepu nie jest trudne, tym bardziej, że można przecież korzystać z darmowych szablonów. Na dodatek nie musisz nawet posiadać towaru. Wystarczy, że podpiszesz odpowiednią umowę z hurtownią, a ta będzie wysyłać towar bezpośrednio do twoich klientów. Twoim zadaniem będzie tylko dbanie o odpowiedni wygląd strony internetowej, oraz jej promocję w sieci. Aby zaistnieć w sieci i wyróżnić się pośród innych sklepów sprzedających ten sam asortyment, możesz postawić na zupełnie unikatowe opisy produktów. Większość sklepów korzysta z gotowych opisów sporządzonych jeszcze przez hurtownie. Jeśli zdecydujesz się na napisanie opisów oryginalnych i unikatowych, wówczas masz szanse na wyższa pozycje twojej strony w wyszukiwarce Google.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here