Zastanawiasz się, w jaki sposób stworzyć stronę internetową? Wydaje się, że ta sprawa nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wcale nie musisz zlecać tej usługi specjaliście. Albowiem wykonanie prostej strony na ogólnodostępnym skrypcie, jest zadaniem niezwykle prostym. Jak się do tego zabrać?

Jak stworzyć stronę internetową?

Jak stworzyć stronę internetowąZatem Jak stworzyć stronę internetową? Przede wszystkim, aby stworzyć stronę internetową warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiedni hosting. Oczywiście nie zawsze będzie to konieczne, albowiem niektóre strony można tworzyć na serwerze, który dostarczany jest choćby przez dostarczyciela skryptu. Tak możemy tworzyć strony z na WordPressie. Niemniej jednak, jeśli poważnie traktujemy naszą stronę internetową i chcemy w przyszłości na niej zarabiać, to zdecydowanie lepiej jest postawić na własny serwer. Na hosting wydamy miesięcznie do 50 zł. W dalszej kolejności warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej domeny. Możemy kupić nową domenę, ale możemy również skorzystać z domem, które już wygasły i mają historię. Nie ma reguły, która domena będzie lepsza. Oczywiście domena wygasła będzie już nieco podlinkowana i teoretycznie będzie bardziej wartościowa niż nowa domena. Jednak w przypadku nowej domeny, możemy sami wybrać jej nazwę, o ile nie jest już zajęta.

Z jakiego skryptu skorzystać?

Kiedy mamy już hosting i domenę, to możemy zainstalować odpowiedni skrypt do zrobienia strony internetowej. Najpopularniejszy na świecie zdecydowanie jest Word Press. Większość stron, jakie znajdziemy w sieci wykonana jest właśnie na bazie tego skrótu. Zainstalowanie WordPressa nie jest zadaniem skomplikowanym. Jest raczej dość intuicyjne i szybko sobie z tym poradzisz. Gdy masz już zainstalowany WordPress, wystarczy, że ściągniesz odpowiedni motyw. W bazie znajdziemy wiele darmowych motywów, dlatego też nie ma konieczności w tym wypadku wydawać pieniędzy. Oczywiście jeśli zależy nam na jakimś bardziej zaawansowanym motywie, to oczywiście musimy wyłożyć nieco groszy. Niemniej jednak nie jest to konieczne przynajmniej w początkowej fazie budowy strony internetowej. Kiedy mamy już zainstalowany motyw, możemy przystąpić do zapełniania naszej strony treścią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here