Instagram. Założona w 2010 roku przez Kevina Systroma oraz Marka Kriegera strona, na której ludzie mogą dzielić się wykonanymi przez nich fotografiami. Ten właśnie portal internetowy z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Aplikacja szybko stała się ważnym elementem życia społecznego, tak samo jak Facebook lub YouTube.

Serwis oparty na zdjęciach powoli zastępuje blogi, reklamy czy wiadomości. Staje się miejscem, gdzie artyści, ci znani z innych stron i ci, którzy dopiero zaczynają istnieć w internecie, znajdują swoich odbiorców, a celebryci, nie wszyscy oczywiście, utrzymują kontakt z fanami pokazując im swoje życie, rutyny, nowe projekty i nie tylko. Wiele ludzi marzy o znalezieniu się w grupie osób publicznych. Dobrze wiemy, że wymaga to niemałej ilości polubień. Więc? Jak je zdobyć?

Spis treści

1. Po co Ci lajki?
2. Hasztagi
3. Udostępniaj posty
4. Zachęcaj do lajkowania
5. Zachęcaj do oznaczania
6. Szukaj współpracy
7. Oznaczaj znane marki
8. Bądź regularny
9. Znajdź kontent, który odpowiada Tobie i Twoim odbiorcom
10. Podążaj za trendami
11. Kupowanie lajków

1. Po co Ci lajki?

Tak naprawdę jest wiele powodów, dla których chcemy zdobywać coraz więcej polubień. Może być to chęć zaimponowania znajomym, próba zarobienia na Instagramie, czy po prostu marzenie o byciu osobą publiczną. Dzięki polubieniom na Instagramie zyskujemy większe zasięgi. Przykładowo przeglądając dany hasztag mamy opcję wyświetlenia zdjęć i filmów najpopularniejszych lub ostatnich. Większość z użytkowników tej aplikacji używa pierwszej opcji. Potrzebujemy więc lajków, żeby znaleźć się w kategorii postów bardziej znanych.

HasztagiTak jak wspomniałam wcześniej; wiele użytkowników przegląda posty po hasztagach. Dodaj je więc do swojego posta. Możesz umieścić je w komentarzach lub w opisie. Pamiętaj by tagi były adekwatne do zdjęcia, filmu, który wstawiasz.

3. Udostępniaj posty

Instagram to nie jedyny portal społecznościowy. By zwiększyć swoje zasięgi dobrym pomysłem będzie udostępnianie swoich zdjęć na przykład na Facebooku. Dzięki temu ludzie, którzy niewiedzą o istnieniu Twoje konta zobaczą je i być może polubią je.

4. Zachęcaj do lajkowania

Jest to ciekawy sposób, w który niestety musisz zainwestować trochę pieniędzy. Zorganizuj konkurs. Zwycięzca zostanie wybrany z osób, które zaobserwowały Twój profil oraz polubiły post mówiący o tym losowaniu. Pamiętaj o wybraniu jakiegoś drobiazgu i wysłaniu go w jakiś sposób do osoby, która wygra. Niedostarczenie nagrody jest ogromnym oszustwem, które może negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek w sieci.

Zachęcaj do oznaczaniaZachęcanie do oznaczania może odbyć się na dwa sposoby:
W pierwszym nawiążę do poprzedniego punktu. Podczas tworzenia Instagramowie konkursu dodaj wymóg polegający na oznaczeniu na przykład pięciu znajomych.
W drugi sposób polega na umieszczenie w poście lub w opisie zdjęcia podpis typu „oznacz najlepszą przyjaciółkę” etc

6. Szukaj współpracy

Poszukaj na Instagramie innych rozwijających się kont. Jeśli zareklamujecie się nawzajem lub wykonacie wspólny projekt część widowni na pewno znajdzie się na Twoim koncie i podaruje Ci parę polubień.

7. Oznaczaj znane marki

Na Twoim zdjęciu nosisz bluzę adidasa, czy wygodne Vansy? Dlaczego nie oznaczysz obu marek? W taki sposób ludzie zainteresowani daną firmą znajdą Twoje zdjęcia i polajkują je.

8. Bądź regularny

Regularność jest bardzo ważna. Tak właściwie zapobiega utracenia fanów. W momencie, w którym robisz dłuższe przerwy coraz częściej i częściej Twoi odbiorcy mogą być zirytowani i najzwyczajniej w świecie przestać Cię obserwować. Co za tym idzie? Kolejne, wstawione przez Ciebie, posty nie zyskają tyle polubień ile mogłyby zyskać.

9. Znajdź kontent, który odpowiada Tobie i Twoim odbiorcom

Może to być cokolwiek. Rysowanie, śpiew, blog. Po prostu to co lubisz robić. Staraj się nie skakać po tematykach. O wiele korzystniejsze będzie zostanie przy jednej formie konta. Zrzeszając fanów na przykład muzyki nie wstawiaj nagle postu o szydełkowaniu. Niektórzy mogą pomyśleć, że to jakaś bardzo nieprzemyślna i niezgadzająca się z Twoim profilem reklama.

10. Podążaj za trendami

Tematyczne posty zawsze będą mile widziane. Nie chodzi w tym punkcie tylko o robienie tego co modne (oczywiście to też jest bardzo ważne podczas rozwijania swojego konta), a wstawianie zdjęć na przykład z okazji Świąt, czy innych ważnych wydarzeń.

11. Kupowanie lajków

Oczywiście na tej liście nie mogło zabraknąć słynnego, mistycznego kupowania lajków. Uważam, że ta droga na skróty może być dobrą opcją. Mimo wszystko lepiej zdobyć odbiorców pracą, a nie pieniędzmi. Jednakże ten temat również postaram się Ci przybliżyć. Ważne jest by podczas kupna serduszek wystrzegać się stron oferujących lajki od botów. Taki sposób zaszkodzi tylko Twojemu kontu. Przykładowo Polskielajki to strona, na których można wybrać polubienia od prawdziwych ludzi. Sprawdź ich ofertę https://polskielajki.pl/produkt/kup-instagram-likes/

Podsumowanie

Kończąc należy zadać sobie pytanie czy w ogóle chcemy miliony polubień. Bycie osobą publiczną może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Tracimy prywatność. Otrzymujemy hejt. To prawda, że popularność otwiera wiele drzwi. Mimo wszystko czy warto?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here