Marketing internetowy jest kluczowy dla e-commerce jak i sklepów stacjonarnych. W ten sposób łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów niż poprzez tradycyjne środki przekazu reklamowego. Warto zwrócić uwagę na znaczenie jednej z darmowych opcji pokazania się w internecie jaką jest pozycjonowanie stron internetowych.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/marketing-internetowy-poznaj-4-narzedzia-pozycjonera/

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych polega na podjęciu działań, które sprawią, że witryna internetowa znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania przeglądarki Google. Robi się to ponieważ większość użytkowników kilka maksymalnie w wyniki tylko z pierwszej strony wyszukiwania. Na dalsze nawet nie zaglądają.

Działania, które można podjąć, aby znaleźć się na wyższym miejscu są darmowe, albo częściowo darmowe. O jakie elementy trzeba zadbać:

  • ciekawe i unikatowe treści na stronie,
  • odpowiednia fraza kluczowa i jej rozmieszczenie w witrynie,
  • kod strony,
  • szybkość ładowania witryny,
  • responsywność na urządzenia mobilne.

Jakich narzędzi użyć do pozycjonowania stron internetowych?

Zmiana pozycji strony w wyszukiwarce wymaga czasu. Warto zadbać o narzędzia, które wspomogą i mogą skrócić czas zobaczenia pierwszych wyników.

Senuto to narzędzie, które pozwala sprawdzać, na którym miejscu w rankingu znajduje się nasza witryna oraz na jakie frazy kluczowe można znaleźć stronę. Pozwoli to na bieżące monitorowanie sytuacji. Ponadto korzystając z Senuto uzyskujemy bazę słów kluczy, co również może okazać się pomocne.

Google Analytics to skuteczne narzędzie, które przede wszystkim rejestruje ruch na naszej witrynie. Dane jakie można pozyskać to m.in. ile czasu użytkownicy spędzają na stronie i podstronach, w jaki sposób klienci trafili na naszą stronę. Ponadto narzędzie od Google pokazuje wszelkie problemy jakie mogą wystąpić i sugeruje jak je skorygować.

 

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne dla wyników sprzedażowych przedsiębiorstwa. Warto poświęcić czas bądź zatrudnić agencję, która zajmie się uzyskaniem wysokiej pozycji w najpopularniejszej przeglądarce czyli Google.

Zobacz też: http://dlcongress.pl/copywriter-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here