Świat pędzi coraz szybciej, a granice są coraz bardziej umowne. Wszak bez problemu możemy się porozumiewać, gdziekolwiek chcemy, podróżować, pracować, prowadzić działalność gospodarczą czy też współpracować z lokalnymi firmami. Za tymi trendami podąża rynek finansowy i zrobienie przelew w euro nie stanowi już żadnego problemu niezależnie od tego, czy skorzystamy z oferty banku czy też dedykowanych firm pośredniczących. Takie zlecenie realizowane jest obecnie bardzo szybko, jest bezpieczne, ale również obarczone bywa wieloma różnymi opłatami.

Do czego potrzebne jest konto walutowe?

Jeszcze do niedawna, aby zlecić przelew w euro, musieliśmy posiadać konto walutowe. Obecnie sprawdza się ono tylko wtedy, gdy z takich usług korzystamy regularnie. Prowadzenie takiego rachunku może być bardzo drogie, szczególnie wtedy gdy obsługuje ono kilka różnych walut. Wybór odpowiedniej opcji powinien być ograniczony do tych dewiz, którymi obracamy, a to pozwala redukować koszty. Przy sporadycznych przelewach w euro sprawdza się zwykły ROR i oczywiście odpowiednia ilość środków na koncie.

Jak zrobić przelew w euro?

Każde konto bankowe ma opcję przelewu w euro. Oczywiście w zależności od tabeli opłat i prowizji będą one bardzo zróżnicowane. Sama procedura zlecenia jest dość prosta i najlepiej oraz najtaniej korzystać przy tym z bankowości elektronicznej. Przede wszystkim będziemy potrzebować kodu IBAN oraz BIC. Jak zawsze szczególnie uważnie musimy przyjrzeć się wszystkim wpisywanym danym. Zwykły przelew w euro może być jednak bardzo kosztowny. Warto w momencie gdy zlecamy transakcję w obrębie krajów Unii Europejskiej, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Monako, korzystać z przelewów SEPA (Single Euro Payments Area), które są szybkie, nie towarzyszą im koszty pośredniczące, a opłaty nie są potrącane z kwoty, która transferujemy. Ciekawą alternatywą jest również korzystanie z oferty firm, które realizują szybkie przelewy w euro w oparciu o specjalne cenniki. To wygodne wyjście, ponieważ nie musimy wychodzić z domu, by załatwić wszelkie formalności. Poza tym w wielu firmach środki są pobierane z rachunków oszczędnościowych lub kart płatniczych. Co istotne, tabele opłat są bardzo przejrzyste i od początku doskonale wiemy, ile za transakcję zapłacimy. Tanie i szybkie przelew w euro stają się doskonałą opcją dla osób pracujących za granicą oraz tych wszystkich, którzy utrzymują biznesowe kontakty z partnerami mającymi siedzibę w strefie euro. Poza tym opcją szybkich transakcji kuszą również kantory internetowe, które oferują dużo niższy spread niż tradycyjne banki, ale wymagają założenia dwóch kont: złotówkowego i walutowego. Wymiana online staje się więc niezwykle konkurencyjna dla firm oraz klientów indywidualnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here