Okazuje się, że to właśnie przestrzeń kuchenna jest najtrudniejsza do urządzenia, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie wnętrza w całym domu. Po pierwsze musi być w pełni funkcjonalna i praktyczna, ale również reprezentacyjna i estetyczna. Wiele osób zwraca też uwagę na modny design, który jest zgodny z aktualnymi trendami aranżacji wnętrz w wybranym stylu. Przy tym wszystkim należy również pamiętać o zachowaniu najlepszej jakości wszystkich elementów, ponieważ inwestycja w kuchnię wymaga sporych nakładów finansowych i wiąże się z koniecznością poświęcenia ogromu czasu na remont. Jak widzisz, wybór w zakresie urządzania kuchni nie jest prosty, dlatego podpowiadamy Ci, na jakie fronty szafek kuchennych warto się zdecydować, aby cieszyć się doskonałą przestrzenią do gotowania przez wiele lat. 

Fronty szafek kuchennych — walory praktyczne 

Musisz wiedzieć, że w kuchni panują specjalne, wyjątkowe warunki. Meble, które wybierzesz, muszą być nie tylko praktyczne, ale również trwałe i w pełni odporne na różne czynniki. Fronty meblowe muszą być odporne na działanie wody, wysoką temperaturę, zabrudzenia i odbarwienia. Co więcej, mają być łatwe w utrzymaniu czystości i trwać w swojej doskonałości przez wiele lat. Nie mogą się rysować ani pękać czy tracić swojego koloru. Ponadto, fronty szafek powinny stale zachowywać swoją pierwotną estetykę, to właśnie one świadczą o wyglądzie całej kuchni, pełnią funkcję dekoracyjną kuchennej przestrzeni. 

Jeśli stawiasz na aspekty typowo praktyczne i jakościowe, postaw na fronty meblowe wykonane z naturalnego drewna. Dobrze sprawdzą się również fronty akrylowe i lakierowane. Nie wybieraj jednak tych na wysoki połysk, ponieważ będą się „palcować”, przez co kuchnia będzie wymagać notorycznego czyszczenia. 

Fronty szafek w kuchni — aspekty dekoracyjne 

Inwestorzy najczęściej wybierają fronty szafek w stylu klasycznym, ponieważ takie kuchnie są uniwersalne i zawsze modne bez względu na zmieniające się trendy. To zresztą doskonały wybór, ponieważ taka kuchnia nigdy nie staje się nudna, zaś jej klimat można łatwo zmieniać dodatkami i to bez dużych nakładów finansowych. 

Dobrze przemyśl swoją decyzję w zakresie wyboru frontów szafek kuchennych, być może Twoim marzeniem jest kuchnia nowoczesna, w stylu loftowym albo rodem ze skandynawskich katalogów. Zwracaj uwagę na kolor szafek, ale również ich ozdobniki. Fronty mogą być zupełnie proste i gładkie albo posiadać dekoracyjne frezy w licznych odsłonach i wzorach. Dekorem może być również struktura frontów, poziom połysku frontów oraz dobrane do drzwiczek uchwyty. 

Najczęściej wybierane są fronty w różnych odcieniach brązu, które są najbardziej praktyczne albo uniwersalne drzwiczki do szafek w kolorze białym. Rzadziej wybierane są szafki czarne, ponieważ trudno utrzymać je w stałej czystości oraz fronty w intensywnych kolorach, na przykład czerwonym. Takie barwy szybko się nudzą, mogą też rozpraszać podczas kulinariów i źle wpływać na samopoczucie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here