Zakładając swoją działalność i rozszerzając ją, często skupiamy się wyłącznie na promocji i rozwijaniu naszej firmy, zapominając o wszelkich aspektach prawnych. To jest niestety częsty błąd, który nieraz powoduje bez mała upadek przedsiębiorstw. Niedopatrzenie na dokumentach, zła umowa, brak aktu – dzisiaj to spore zagrożenie dla firmy.

Kancelaria notarialna – najlepszy wybór dla firm

Co zatem warto zrobić, aby uniknąć wszystkich przykrych niespodzianek tego typu? Otóż trzeba koniecznie znaleźć jakąś dobrą kancelarię notarialną. Dlaczego? Notariusz posiada potrzebną wiedzę do tego, aby spojrzeć, czy wszystkie umowy, które zawieramy z kontrahentami, z pracownikami itp. są na pewno prawidłowo skonstruowane i zgodne z prawem. Ponadto notariusz pomoże nam również w niektórych negocjacjach, w spisaniu umów, w sporządzeniu poprawie wielu dokumentów i w wielu innych czynnościach prawnych. Poświadczenie dokumentu przez notariusza może i będzie nas trochę kosztowało, niemniej jednak mamy wówczas pewność, że w razie inspekcji, skargi zakończonej sprawą sądową i innych mało przyjemnych zdarzeń, jesteśmy chronieni.

Jak wybrać kancelarię notarialną?

Wszystko zatem świetnie, jednak powstaje zasadnicze pytanie, a mianowicie, jak wybrać kancelarię notarialną? Na początek warto zauważyć, że różne kancelarie specjalizują się w nieco innych rzeczach. Warto zatem spojrzeć, która kancelaria notarialna typowo zajmuje się właśnie obsługą firm. Ponadto trzeba jeszcze spośród nich wybrać taką, z którą dobrze będzie nam się współpracowało. Co to oznacza?

krok 1 – opinie i polecenia

Na początek warto podpytać znajomych z branży, spojrzeć na opinie w Internecie itp., która kancelaria notarialna uznawana jest za rzeczywiście dobrą. Pamiętajmy jednak, że czasem dobrą strategią jest zatrudnienie młodej, dopiero rozwijającej się kancelarii, która by się chciała dzięki nam wybić.

krok 2 -rozmowy z prawnikami, próbne sprawy

Jednak nie róbmy tak, że związujemy się od razu z kancelarią notarialną tylko i wyłącznie na podstawie opinii. Na początek warto porozmawiać z danymi prawnikami, sprawdzić, czy w ogóle dobrze nam się z nimi współpracuje, czy na pewno możemy ufać tej osobie. Ponadto warto zlecić jakieś próbne sprawy, aby zobaczyć, jaki jest czas ich realizacji itp.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here