Wciąż niesłabnąca popularność kryptowalut sprawia, że w internecie co jakiś czas powstają nowe serwisy służące do zakupu i sprzedaży tego nowego instrumentu finansowego. Oprócz standardowych giełd kryptowalutowych powstały także specjalne kantory, w których możemy zamienić kryptowaluty na złotówki. Oferta jest zróżnicowana gdyż każdy kantor kryptowalut zarabia na różnicy cen. Rosnąca konkurencja wśród kantorów sprawiła, że poświęcając trochę czasu na porównanie ofert możemy znaleźć tę z korzystnym dla nas kursem wymiany.

Kantor kryptowalut – Najszybsza metoda zdobycia waluty

Kupno kryptowaluty w kantorze jest jednym z najszybszych sposobów na jej zdobycie. Systemy transakcyjne kantorów są tak zbudowane by maksymalnie uprościć całą operację. Często nie musimy się rejestrować. Jeśli jednak rejestracja jest wymagana nie musimy weryfikować konta za pomocą tradycyjnych listów jak ma to miejsce w przypadku wielu giełd kryptowalut. W kantorach transakcje odbywają się za pomocą szybkich płatności dzięki czemu cała operacja może trwać maksymalnie kilka minut.

Handel kryptowalutami w kantorach ma także swoje wady. Kantora zarabiają na tzw. spreadzie czyli różnicy ceny pomiędzy sprzedażą a kupnem waluty. Z tego powodu kursy kryptowalut mogą się nieco różnić od tych dostępnych na giełdach gdzie pobierana jest tylko niewielka prowizja od transakcji. Na szczęście ilość kantorów na rynku wymusza na nich naturalną konkurencję. Wystarczy kilkanaście minut poszukiwań by znaleźć atrakcyjne na daną chwilę kursy wymiany kryptowalut.

Korzystanie z kantorów i giełd to najbezpieczniejsze metody zdobywania kryptowalut. Prowadzą je realne firmy, które nie mogą sobie pozwolić na żadne oszustwa gdyż naturalnym sposobem wyrzuciłoby to je z rynku. Kantory i giełdy są dużo bezpieczniejsze niż bezpośrednia wymiana z innymi użytkownikami internetu. Choć kursy w takich przypadkach mogą nieraz kusić warto zdecydować się na pewniejsze metody wymiany.

Jak jeszcze można zdobyć kryptowaluty?

Kupno kryptowalut na giełdach i w kantorach to nie jedyny sposób na pozyskanie ich do swojego portfela. Korzystając z odpowiednio mocnego i skonfigurowanego sprzętu komputerowego możemy sami wygenerować kryptowaluty. Na przykład nowe Bitcoiny są wypuszczane do sieci aż osiągną całkowitą liczbę 21 milionów. Obecnie w obiegu jest około 14 milionów jednostek tej waluty. Dysponując odpowiednio mocnym sprzętem, którego ceny liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych jesteśmy w stanie w określonym czasie zdobyć swoje własne Bitcoiny.

Jest to jednak sposób polecany zaawansowanym użytkownikom. Początkującym wciąż zostaje korzystanie z giełd i kantorów kryptowalut, które są najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem zamiany złotówek na Bitcoiny i inne kryptowaluty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułTest predyspozycji

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here