Kredyt dla firmy

0
1094

Przedsiębiorstwa potrzebują zastrzyków finansowych, aby stawać się konkurencyjnymi na rynku. Najczęściej dodatkowe wsparcie finansowe przychodzi ze strony banków. Kredyty dla firm Wrocław czekają więc na małych, średnich oraz dużych przedsiębiorców. Doradca finansowy Wrocław z pewnością będzie w stanie poradzić nam najlepszy kredyt z możliwych.

Według statysty opublikowanych przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny, ponad 20 procent małych i średnich przedsiębiorstw opiera swoje finansowanie na kredytach bankowych. Kredyt dla firm najczęściej zaciągany jest z myślą o zabezpieczeniu swoich aktualnych wydatków lub na zrealizowanie inwestycji.

Kredyty obrotowe to jedne z najpopularniejszych produktów bankowych skierowanych do przedsiębiorstw. Są one przeznaczane na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem podmiotu gospodarczego. Na co mogą być przeznaczone? Wykorzystywane są one zakup surowców, regulowanie zobowiązań. Kredyt dla firmy jest wsparciem, ale nie każde przedsiębiorstwo może liczyć na otrzymanie kredytu obrotowego. Jest on skierowany w głównej mierze do doświadczonych przedsiębiorców, którzy zdołali już zyskać zaufanie banku.

Charakterystyka kredytu obrotowego jest dość prosta do zrozumienia. Na koncie rachunku firmowego określany jest specjalny limit kredytowy. Limit ten może zostać uruchomiony w kilku sytuacjach, np:w razie pojawienia się przejściowych problemów finansowych. Wykorzystane środki w takich okolicznościach zostaną pokryte przez przyszłe wpływy na konto. Każdorazowo kredyt obrotowy trafiający na konto wymaga podpisania oddzielnej umowy. Ten fakt sprawia, że staje się on kredytem krótkoterminowym. Najczęściej jest on zaciągany na okres 3 lub 4 lat.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw może przyjąć kilka form. Wypłacany może być w całej kwocie lub też w partiach. Istnieje też możliwość skorzystania z kredytu rewolwingowego. Umożliwia to spłatę zadłużenia przy jednoczesnym uruchomieniu limitu kredytowego w granicach ustalonej kwoty. Wybór uzależniony jest od preferencji klienta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here