Liczba osób decydujących się na pracę jako opiekun osoby starszej za granicą rośnie. Niestety równie szybko zwiększa się ilość oszustw i przestępstw z tym związanych. W czasie wyjazdu najważniejsze jest oczywiście nasze bezpieczeństwo, dlatego całość powinna być dobrze zaplanowana, a jej szczegóły podane do wiadomości bliskich.

UMOWA

Pod żadnym pozorem nie należy godzić się na nielegalną pracę. Warunkiem podjęcia współpracy jest zawarcie umowy – w przypadku CareWork.pl jest to umowa zlecenie. Zawsze należy przed podpisaniem ją dokładnie przeczytać i dopiero po tym podpisać. Jeżeli mamy problem ze zrozumieniem treści, to zawsze możemy poprosić o wyjaśnienie. Kluczowym elementem dokumentu są szczegółowo opisane warunki pracy oraz kwota wynagrodzenia.

UBEZPIECZENIE

Legalne zatrudnienie zabezpiecza nas w sytuacji choroby. Współpracujący z CareWork.pl opiekunowie objęci są ubezpieczeniem zdrowotnym. Firma zajmuje się wszystkimi formalnościami, w tym poświadczeniem formularza A1 w ZUS i pozyskaniem karty EKUZ. Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego można korzystać, w razie potrzeby z bezpłatnej, niezbędnej opieki medycznej w Niemczech.

USŁUGI

Nasz pracodawca powinien być w pełni zaufany. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas firma jest wiarygodna – czy oferuje legalne zatrudnienie, umowę i ubezpieczenia oraz jak długo funkcjonuje na rynku i jakie są o niej opinie. Informacji można szukać zarówno w Internecie jak i wśród znajomych.

INFORMACJE DLA RODZINY

Ostatnim punktem, który powinniśmy zrealizować przed wyjazdem, jest poinformowanie rodziny lub znajomych  o planowanym miejscu pobytu oraz zostawienie im numeru telefonu z informacją o częstotliwości kontaktowania się w czasie nieobecności w kraju. Dodatkowo wśród danych można zamieścić nazwę pracodawcy oraz nazwiska osób, z którymi jedziesz (jeśli takowe są).

BEZPIECZEŃSTWO

Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy nauczyć się na pamięć numerów telefonów alarmowych w Niemczech oraz do ambasady i konsulatu. Przyda się także znajomość podstawowych słówek związanych z przestępczością. Im bardziej komunikatywni jesteśmy, tym szybciej możemy liczyć na pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here