Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otworzyć sklep internetowy – ile kosztuje jego założenie oraz prowadzenie? Najlepiej sprzedającymi się produktami są książki, płyty z muzyką oraz filmami, a także odzież. Dodatkowo dużą popularność zdobywają produkty promujące zdrowy styl życia. Rozpoczynając biznes internetowy możemy liczyć na duże pieniądze, ale musimy wziąć pod uwagę również ogromną konkurencję. Obecnie niemal wszystkie dostępne nisze są oblegane i dlatego trzeba podjąć przemyślaną decyzję na temat swojej oferty produktów.

Sklep internetowy – Ile kosztuje?

Dużym ułatwieniem dla osób początkujących jest zakup oprogramowania dla sklepu internetowego. Najlepszym wyborem będzie gotowe oprogramowanie, z którego możemy korzystać za pomocą przeglądarki. Nie musimy posiadać żadnej wiedzy informatycznej, żeby zmodyfikować wygląd naszego sklepu. Zazwyczaj wszystkie dostępne funkcje możemy zmienić używając panelu administracyjnego. Na rynku jest dostępnych wiele bezpłatnych platform, które są dobrym rozwiązaniem na początek. Są one jednak trochę ograniczone i dlatego, żeby w pełni wykorzystać ich funkcjonalność musimy zakupić niezbędne dodatki. Cena takiego oprogramowania waha się od 49 zł do nawet 100 zł miesięcznie.

Sklep internetowy - Ile kosztuje?W internecie można znaleźć wiele informacji na temat oprogramowania dla sklepów internetowych. Kolejny koszt to domena internetowa, którą musimy zakupić, żeby zbudować własną stronę internetową. Cena domeny zazwyczaj jest niska i wynosi około 10 złotych. Po roku musimy jednak ją przedłużyć i wtedy koszty są nieco wyższe. Najważniejsze są jednak produkty, które zamierzamy oferować. Na sam początek jednak nie ma co kupować zbyt wiele towaru, ponieważ może się okazać, że nasz biznes będzie nietrafiony. Dobrym pomysłem jest zakup kilku par produktów, żeby sprawdzić jaki będzie na nie popyt. Jeżeli się okaże, że ludzie są zainteresowani naszą ofertą to wtedy możemy stopniowa rozszerzać asortyment.

W ten sposób możemy się również dowiedzieć, które produkty sprzedają się najlepiej. Osoby początkujące magazynują najczęściej towar w domu. Dzięki temu odchodzą koszty związane z magazynem. Jednak po upływie kilku miesięcy warto przemyśleć wynajem pomieszczenia, które będzie pełniło rolę magazynu. W ten sposób możemy zwiększyć liczbę produktów i osiągać większe zyski. Zazwyczaj koszt wynajmu magazynu na miesiąc wynosi około 1000 zł. Kolejnym niezbędnym wydatkiem jest zakup kasy fiskalnej, która kosztuje od 800 do 1300 zł. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze mamy obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here