Budownictwo nazywane pasywnym ma zasadę optymalizacji wszystkiego, czego dotyczy. Dlatego wszelkie pytania o fachowość są na miejscu.

Czy prawidłowy i szczelny montaż okien jest niezbędny dla zachowania profilu pasywnego całej budowli?

Wykonanie wszystkich czynności zgodnie ze sztuka budowlaną jest niezmiernie ważne. Uchybienie dokładności podczas wbudowania nowego okna, które kosztuje krocie mija się z celem.

Okno w budowlach pasywnych jest aparatem do wychwytywania kalorii ciepła. Nie dość, że wyłapuje ciepło z otoczenia, to dodatkowo zatrzymuje je wewnątrz. Dzieje się tak dzięki sprytnej budowie.
Prawidłowy mechanizm działania nowo zamontowanego okna możliwy jest dzięki precyzyjnemu dbaniu o szczegóły. A ciepły dom leży w zasięgu ręki. Ręki sprawnego montażysty.

Zawsze ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane wiążą się z komfortem i oszczędnością. Nowoczesne okna, żeby mogły zapewnić wygodę i działać pro ekonomicznie oszczędzając wydatki na ogrzewanie, są wyposażone w solidnej konstrukcji ramę. Profil okna został podzielony na wiele komór. Pozwala to nie zwiększając objętość ramy zapewnić odpowiednią izolacyjność.

Wszystko na temat właściwego zamontowania w otworach budowlanych nowoczesnych okien znajdziecie na stronie https://prawidlowymontaz.pl/firma/komfort.

Pozostałe informacje postaramy się przekazać w tym krótkim poradniku. Przejdźmy do kolejnych faktów związanych z konstrukcją ramy. Więcej komór wewnątrz ramy zapewnia dużą izolacyjność. Poza tym więcej przestrzeni o mniejszej kubaturze zapewnia bezwład izolacyjny. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że mniejsze ilości powietrza oddzielone od innych przestrzeni są w stanie lepiej izolować i zatrzymywać migracje ciepła poprzez konstrukcję ramy. Propagacja ciepła jest spowolniona pomimo żelaznego wzmocnienia wewnątrz szkieletu.
Rama ma podwyższony standard rezystancji cieplnej. Tak, by cały dom mógł zużywać bardzo nieduże ilości energii w ciągu roku.

Kolejnym punktem wartym rozpatrzenia są szyby. Nie są to zwykłe szklane tafle jak kiedyś w oknach bywały. Szkło jest specjalnie wyselekcjonowane. Wybrane już wcześniej składniki sprawiają, że w hucie powstają płyty szkła o niesamowitej wręcz przejrzystości. Jest to podstawowy warunek, żeby okno stało się oknem pasywnym. Przezroczyste szyby przepuszczają o wiele więcej światła. Więcej niż zwykłe tafle. I dzieje się tak mimo tego, że w zestawie panelu szybowego znajduje się znacznie więcej płyt szklanych niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Kiedyś okna plastikowe wyposażone były w panel składający się z dwóch szyb zespolonych w jedną całość. Obecnie nowoczesne okna z gatunku pasywnych wyposaża się w panele trzy szybowe i więcej. Nigdy nie jest za dużo przezroczystych i gładkich szyb, aby wzmocnić efekt oszczędności. Szkło przeznaczone na szyby do nowoczesnych okien ma o pięćdziesiąt, a nawet sześćdziesiąt procent większa przejrzystość. Dzięki temu do pomieszczeń dociera więcej promieni słonecznych. Wraz z promieniami słońca do wnętrza wpada przez cały czas nadwyżka promieniowania podczerwonego. Promieniowania niosącego ze sobą ciepło.

Ważnym elementem jest też miejsce styku szyby i ramy okiennej. Tam często następowała kumulacja strat ciepła. Rozwiązania techniczne dzisiejszych okien dzięki wydajnym uszczelnienia chronią przed stratami kalorii w okolicy podszybia.

Wymiary okien także się zmieniły. Okna są dużo większe. Dzięki temu i przezroczystości szyb pomieszczenia nagrzewają się bardziej. Montaż tak zaawansowanego technicznie i technologicznie okna wymaga wprawy i fachowości. Nie można sobie pozwolić, aby efekt pasywności został zniweczony pochopnym potraktowaniem tej ważnej czynności. Jeśli wszystko pójdzie jak należy strat nie będzie więcej niż tego wymaga protokół i normy.

Łatwo sprawdzić solidność wykonania zabudowy nowego okna. Po zamknięciu obiektu dokonuje się pomiarów. Badanie wykonane jest kamera termowizyjna. Jeśli wszystko poszło dobrze budynek w świetle promieniowania podczerwonego będzie świecił bladym niebieskim światełkiem.

Źródło: Komfort Radom – montaż okna

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here