Obecnie wartość rynku akcji internetowych wynosi tryliony dolarów. Eksperci oceniają, że za kilkanaście lat już wszystkie transakcje będą przez nas przeprowadzane online. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się prowadzić sklepy internetowe. Warto jednak najpierw zdobyć informacje i dowiedzieć się ile trzeba zainwestować w sklep internetowy.

Ile trzeba zainwestować w sklep internetowy?

Ile trzeba zainwestować w sklep internetowy?Najpierw musimy wykonać podstawowe formalności, które niosą ze sobą różne koszta. Najważniejsze jest założenie działalności gospodarczej oraz składki ZUS. Najmniejsze koszty tego podatku wynoszą 362,34 zł. Jednak jest to tylko na starcie, ponieważ następne dwa lata prowadzenia działalności będą pochłaniać 539,35. Koszty księgowości miesięczne będą oscylować wokół 100 zł. Następnie trzeba zapłacić za oprogramowanie internetowego sklepu. Jednym z najlepszych pomysłów jest subskrybowanie oprogramowania. Jest to najtańsza opcja, która oferuje dużo możliwości. Nawet mało doświadczone osoby powinny poradzić sobie z obsługą systemu. Za taką subskrypcję musimy zapłacić 69 złotych miesięcznie. Warto jednak przemyśleć opcję zakupu oprogramowania z subskrypcją na cały rok. Wtedy koszty powinny być jeszcze mniejsze i możliwe do zaakceptowania.

Warto jednak pamiętać, że posiadając sklep internetowy sprzedajemy realne produkty

Dlatego musimy jeszcze posiadać miejsce, w którym dane przedmioty będziemy mogli magazynować. Jeżeli nasz sklep internetowy jest mały to możemy produkty gromadzić w domu, ale w przyszłości powinniśmy przemyśleć wynajęcie pomieszczenia, które będzie magazynem. Koszty takiego magazynu to około 1000 zł za miesiąc. Wszystkie wymienione wydatki są absolutnie niezbędne, jeżeli planujemy rozpocząć biznes internetowy. Jednak czasami sumy mogą się różnić, ponieważ modyfikując sklep oraz asortyment dochodzą koszty dodatkowe. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku nieprzewidzianych problemów technicznych. Jeżeli sami nie specjalizujemy się w programowaniu to będziemy musieli zgłosić problemy do obsługi technicznej. Większość ludzi wybiera gotowe oprogramowanie, za które płacą miesięczny abonament. Dzięki temu mają jednak zapewnioną również księgowość oraz kontakt z hurtowniami. Dodatkowo możemy liczyć na działające wsparcie techniczne oraz szybką obsługę klienta. Jeżeli planujemy samodzielnie stworzyć oprogramowanie to musimy pomyśleć o kosztach serwera, grafiki oraz programisty, który będzie wprowadzał dane oraz zmiany do kodu źródłowego. Cena za godzinę pracy programisty to prawie 100 złotych. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę koszty integracji z hurtowniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here