Żaden gabinet stomatologiczny nie będzie kompletny bez odpowiedniego wyboru mebli. Zarówno pacjenci jak i pracownicy powinni czuć się swobodnie i komfortowo podczas wizyty czy pracy u dentysty. Meble zapewniające komfort i funkcjonalność przyczyniają się do ogólnego pozytywnego doświadczenia pacjenta i zwiększają morale pracowników. Dlatego powinniśmy starannie wybierać umeblowanie przychodni dentystycznej, aby odzwierciedlić w niej jej filozofię oraz podejście do opieki nad pacjentem. Naszych przemyśleń wymaga każdy stołek dentystyczny i każda kanapa w poczekalni, bowiem w przybytku, jakim jest przychodnia stomatologiczna, nie ma absolutnie miejsca na chaos, przypadek i radosną dowolność w projektowaniu wyglądu.

Umeblowanie poczekalni

Przychodnia stomatologiczna wywiera na pacjencie pierwsze, bardzo ważne wrażenie, gdy ten przechodzi przez drzwi przybytku. Prawda jest taka, że wspaniałe przestrzenie i komfortowe wnętrza natychmiast wypełniają gości poczuciem spokoju i bezpieczeństwa. Pacjent, który wchodzi do gabinetu niczym do wygodnej przestrzeni życiowej, a nie instytucjonalnej, może zrelaksować się w oczekiwaniu na zabieg. Wybierzmy więc takie poszczególne elementy mebli, które odzwierciedlają ogólny wygląd praktyki. Spójne meble i rozwiązania projektowe mogą sprawić, że oprawa z eleganckimi, nowoczesnymi meblami będzie równie zachęcająca jak rustykalna, domowa przestrzeń. Stołek dentystyczny wcale nie musi być wyłącznie praktyczny, estetyka ma tutaj równie wielką wartość.

Kilka porad

Pacjenci mogą spędzać nawet od 45 minut do godziny w poczekalni w najbardziej ruchliwe dni. Warto rozważyć te rozwiązania meblowe i projektowe, w celu uspokojenia pacjentów i złagodzenia ich stresu.

Wybierzmy odpowiednie materiały. Niektóre wysokiej klasy meble winylowe mogą wyglądać atrakcyjnie, ale tkanina oferuje ciepło i swojskość. Ciekawe zastosowanie różnych tkanin na meblach może zwiększyć atrakcyjność danej przestrzeni i dać odwiedzającym możliwość wyboru spośród różnych opcji siedzeń.

Zróżnicujmy rodzaje mebli. Stołek stomatologiczny jest szalenie istotny, to prawda, ale w poczekalni nie ma raczej czego szukać. Zamiast wypełniać to miejsce oficjalnymi i sztywnymi krzesłami, postawmy raczej na fotele, pufy, kanapy, ławki i stoliki kawowe. Meble tego typu przełamują monotonię poczekalni i tworzą przestrzenie, które bardziej przypominają komfortowe mieszkanie niż zimną poczekalnię.

Warto rozważyć również stację roboczą. Stwórzmy małą przestrzeń roboczą z biurkiem, oświetleniem, dostępem do Wi-Fi i możliwością ładowania urządzeń dla zapracowanych profesjonalistów. Danie pacjentom możliwości pracy zdalnej zmniejszy stres związany z czasem oczekiwania na usługi gabinetu dentystycznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here