Praca tłumacza jest bardzo wymagająca i to na kilka różnych sposobów. Jest wymagająca przede wszystkim umysłowo – do jej wykonywania potrzeba nie tylko wielu bardzo angażujących umiejętności, ale również całych lat doświadczeń w temacie różnorakich przekładów. Jest również wymagająca czasowo, bowiem praca translatora jest nie tylko żmudna i nie można się w niej za bardzo śpieszyć, ale jednocześnie zawsze jest się pod presją czasu i deadline’ów. W dużym skrócie można więc powiedzieć, że tłumacz nie tylko przez cały czas ma mnóstwo na głowie, ale również wciąż z czymś się spieszy. Dlatego tak istotne jest w tej branży wykorzystywanie wszelkich narzędzi oraz sposobów na to, by nieco odciążyć zapracowaną głowę tłumacza i jak najwięcej jej mocy przerobowych pozostawić kwiestiom lingwistycznym.

Jedną z takich nieocenionych pomocy dla tłumacza prowadzącego własną firmę jest system XL8 TMS. To profesjonalne, informatyczne narzędzie, przeznaczone do wspierania zarządzania przedsiębiorstwem, projektami oraz zadaniami.

Szybki zwrot inwestycji

Jednym z najważniejszych zagadnień prowadzenia własnej firmy – oraz biznesu jako całości – jest tak zwane „ROI”, czyli skrót od angielskiego „return of investment”. Po przetłumaczeniu na nasz język, zwrot ten oznacza po prostu „zwrot z inwestycji”. Każde przedsiębiorstwo, które inwestuje pieniądze lub inne swoje surowce w jakieś narzędzia czy rozwiązania, jeżeli chce utrzymać się na powierzchni kapitalistycznego rynku, musi oczekiwać zwrotu tej inwestycji na jakimś etapie swojej działalności. Im prędzej, tym lepiej – bo kiedy zwrot się już dokona, to inwestycja zacznie na siebie zarabiać. Tak więc tym lepsza jest inwestycja, im szybciej zacznie przynosić swojemu inwestorowi zyski.

Popraw zarządzanie

W kontekście branży translatorskiej taką dobrą inwestycją jest właśnie system XL8 TMS. Zwraca się on bowiem bardzo prędko, oszczędzając właścicielowi naprawdę sporo czasu. Dzieje się tak dzięki temu, że XL8 TMS pomaga w organizacji danych, realizacji projektów oraz zleceń, przygotowuje szybkie wyceny i przechowuje pod ręką ogromną ilość przydatnych informacji. W wyraźny sposób oszczędza to pieniądze (w myśl zasady „czas to pieniądz”), ale również w ogólny sposób poprawia działalność i powodzenie firmy. System bowiem nie tylko pilnuje najważniejszych procesów przedsiębiorstwa, ale również – poprzez przyspieszenie jego działania – zjednuje mu nowych i wiernych klientów. Nie da się bowiem ukryć, że w tej branży czas i pośpiech są niezwykle ważne a przez klientów bardzo wysoko cenione – chyba tylko jakość przekładu jest dla nich ważniejsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here