Zacznijmy od tego, iż w obecnej sytuacji, z którą mamy do czynienia powinniśmy unikać wszelakiej maści kredytów, zwłaszcza konsumenckich. Można zrozumieć, jeśli ktoś zaciąga kredyt hipoteczny, bo nie ma innego wyjścia, a gdzieś mieszkać trzeba, natomiast nie można zrozumieć sytuacji, kiedy ktoś zaciąga kredyt typowo konsumpcyjny, na przykład na zakup nowego samochodu. Obecna sytuacja na świecie pokazuje nam, iż życie na zadłużeniu nie jest do końca dobrym pomysłem, o czym z pewnością przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Mimo tego, iż zostały jakiś czas temu obniżone, przez Radę Polityki Pieniężnej stopy procentowe z 1,5% na 1%, wcale nie poprawiło to ogólnej sytuacji. Niestety RPP wzoruje się na amerykańskim banku centralnym, zwanym FED, który jak tylko zaczęła się recesja na rynkach światowych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych — obiecał nielimitowany dodruk. Co to oznacza w praktyce? A no to, iż FED będzie skupował obligacje korporacyjne, rządowe i śmieciowe. Realnie dla nas, jako szarych obywateli będzie to oznaczało sporą inflację, która i tak już jest wysoka w USA. Dlaczego przewija się motyw Stanów Zjednoczonych? Ano dlatego, że to wszystko, co ma miejsce w Ameryce, prędzej czy później dotknie resztę świata, dlatego powinniśmy bacznie przyglądać się poczynaniom amerykańskiego banku centralnego, jak i rządu.

W Polsce jak zostało wspomniane wcześniej, wcale nie jest lepiej. Obecnie słyszy się o różnego rodzaju zapomogach, które mają uratować naszą gospodarkę, ale czy tak będzie na pewno? Nie myli się ten, kto nic nie robi, niemniej jednak dalsze wypłacanie 500+ czy też powstrzymywanie obietnicy wypłat emerytur jest najgorszym rozwiązaniem z możliwych. Nie zapominajmy o tym, iż państwo samo w sobie nie posiada żadnych pieniędzy, a więc skąd je ma wziąć? Z podatków i pożyczek. Wszystkie dobrodziejstwa, które teraz płyną na Polskę pod postacią różnych programów rządowych prędzej czy też później — jako obywatele będziemy musieli je spłacić.

Po co więc spłacać więcej niż musimy? Każdy kryzys pokazuje nam ułomności danego systemu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ten kryzys uda się zadrukować. FED i inne banki centralne przeniosą w czasie to, co nieuniknione. Mowa tutaj o potężnym kryzysie gospodarczym, który może się nawet skończyć rewolucją, o jakiej nigdy dotychczas nam nie przyszło pomyśleć. Jak się do niego przygotować? Warto zacząć jak najwięcej czytać, między innymi odwiedzając stronę http://www.zabobon.pl/komu-oplaca-sie-kredyt-hipoteczny/. Niech obecna sytuacja na świecie będzie dla nas sporą nauczką. Nikt nie zadba o nasze pieniądze tak dobrze, jak my sami. Warto o tym pamiętać!

Przeczytaj też: http://www.yooki.pl/ubrania-dla-nastolatki-ktore-sa-modne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here