Prowadzenie sklepu on-line wymaga koordynacji wielu elementów, składających się na każdy dobrze funkcjonujący e-commerce. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniej opcji nadawania paczek. Wielu właścicieli sklepów internetowych korzysta z usług brokera kurierskiego. Warto wiedzieć, jakie są zalety tego rozwiązania.

Integracja sklepu

Korzystając z usług brokera kurierskiego, można w łatwy sposób połączyć platformę internetową sklepu z modułem zarządzającym nadawanymi przesyłkami. Wtyczka dostępna jest dla sklepów opartych na systemach WordPress+WooCommerce, PrestaShop lub Magento. Korzystać z niej mogą również właściciele kont na platformie Allegro. Moduł pozwala w łatwy sposób zarządzać zleceniami opartymi o nadanie i odbiór w punkcie. Dzięki niemu można również obsługiwać przesyłki nadawane na podstawie umów własnych z firmami przewozowymi. Wtyczkę wystarczy pobrać ze strony GitHub, zainstalować ją, a następnie zalogować się do panelu administracyjnego danej platformy. Po skonfigurowaniu modułu trzeba wkleić odpowiedni klucz API i potwierdzić ustawienia przyciskiem „save”. W przypadku wyboru opcji bliskapaczka.pl, należy jeszcze potwierdzić domyślny rozmiar paczki zapisanej w menu „przesyłki”.

Oferta biznesowa

Korzystający z usług brokera, przedsiębiorcy mogą liczyć na specjalne zniżki. Wystarczy założyć konto firmy na stronie pośrednika. Niższe ceny dostępne są dla użytkowników rozliczających przesyłkę raz w miesiącu, po otrzymaniu faktury VAT. Oferta biznesowa skierowana jest do klientów firm brokerskich, niezależnie od prawnej formy rejestracji przedsiębiorstwa. Im większa liczba wysyłanych paczek, tym atrakcyjniejsze ceny usług.

Usługi niestandardowe

Firmy kurierskie często oferują różnorodne dodatki w postaci ubezpieczenia paczki, wysłania towaru za pobraniem lub komunikatu e-mailowego. Za tego typu usługi trzeba jednak dodatkowo zapłacić. Koszt poszczególnych usług dodatkowych zależy od konkretnej firmy przewozowej. Np. szczegółowe informacje na temat cennika firmy InPost znaleźć można na stronie https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/inpost. Warto również dodać, iż w przypadku podpisanej umowy z firmą kurierską czas zwrotu pobrania trwa od pięciu do czternastu dni. Brokerzy często oferują swoim klientom skrócenie tego czasu do jednego dnia po dostarczeniu paczki.

Korzystanie z usług pośredników kurierskich to dla właścicieli sklepów internetowych rozwiązanie wygodne i tanie. Warto zatem skorzystać z oferty brokerskiej, by zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Bogaty wybór form dostawy z pewnością zainteresuje nowych klientów i pozwoli zbudować z nimi trwałe relacje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here