Fotografowanie zwierząt daje wiele radości i satysfakcji, chyba każdemu właścicielowi pupila. Mimo to nie jest łatwe, ponieważ zwierzęta domowe są równie trudne we współpracy jak dzieci. Główną czynnością, jaką należy wykonać jeszcze przed docelowym fotografowaniem jest oswojenie swojego zwierzaka z obiektywem. Warto również poznać kilka sztuczek oraz możliwości aparatu. Dzięki temu łatwiej będzie wykonać idealne zdjęcia, które staną się fantastyczną pamiątką.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-fotografowac-zwierzeta/

W jaki sposób fotografować zwierzęta domowe?

Podstawą wykonywania zdjęć swojemu zwierzakowi jest uzbrojenie się w cierpliwość oraz umiejętność czekania na ten odpowiedni moment. W sytuacji, gdy fotografujemy swojego pupila jest o tyle prościej, że potrafimy skoncentrować jego uwagę na sobie. Jeżeli sobie nie radzimy ciekawym pomysłem jest wykorzystanie podczas fotografowania piszczących zabawek, które nasz zwierzak uwielbia. Za sprawą technologii powstały również specjalne aplikacje na telefon, które wydają z siebie dźwięk, który budzi zainteresowanie wśród zwierząt. Stają się wtedy grzeczne, a Ty możesz wykonać idealne ujęcia.

Perspektywa zdjęć

Jeżeli chcemy wykonać udane zdjęcie swojemu psu lub kotu, najlepiej jest się zniżyć do ich poziomu wzroku. Każdy fotograf zwierzęcy powinien trzymać się tej zasady, dzięki temu bez większej trudności może popatrzeć na fotografowane zwierzę z o wiele bardziej interesującej perspektywy. Wysokość oczu to najbardziej naturalna perspektywa, dlatego też warto jak najczęściej z niej korzystać. Na wykonanym zdjęciu będzie nie tylko pięknie zaprezentowany pupil, ale też będzie przedstawiona jego osobowość. Wykonywanie fotografii z poziomu wzroku zwierzęcia, umożliwia zaprezentowanie otoczenia, w taki sposób, jak widzi je zwierzak.

Jeżeli chcemy uzyskać ciekawsze zdjęcia, należy zastosować płytką głębie ostrości, która umożliwia wyciągnięcie zwierzaka z tła, które jest rozmyte. Jest to świetne rozwiązanie, gdy zdjęcia wykonujemy w domu, a na tle znajdują się mało estetyczne przedmioty. Pomocny podczas takiego fotografowania będzie dłuższy jasny obiektyw.

Zobacz też: http://dlcongress.pl/sztuka-wspolczesna-a-nowoczesna-jakie-sa-roznice/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here