Wiele osób, które rozpoczyna handel internetowy zastanawia się czy lepszym wyborem będzie sklep internetowy czy Allegro. Dobrym pomysłem na początek będzie stworzenie na Allegro konta firmowego. W ten sposób mogą wypróbować swoją niszę i sprawdzić, czy otrzymają zakładany dochód. Niektórzy błędnie myślą, że w prowadzenie sklepu internetowego trzeba zainwestować wielkie kwoty. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ sklep internetowy nie pochłania tylu kosztów co fizyczna placówka.

Dużym plusem Allegro jest dostęp do wielu klientów

Platforma Allegro zrzesza miliony użytkowników, którzy mogą być potencjalnymi klientami. Większość ludzi w pierwszej kolejności szukają produktów w internecie, dlatego istnieje duża szansa, że w ten sposób zarobimy pieniądze. Żeby rozpocząć wystarczy założyć konto firmowe i możemy sprzedawać swoje produkty. Jednocześnie nie ponosimy żadnych początkowych kosztów, dzięki czemu możemy oszczędzić na start trochę pieniędzy. Dodatkowo rozpoczynając działalność możemy skorzystać z atrakcyjnych pakietów, które oferują promocyjne warunki.

Możemy także prowadzić sprzedaż za pośrednictwem takich systemów jak PayU, który znacznie ułatwia dokonywanie płatności. Pomocny jest także Menedżer Sprzedaży, który musimy jednak wcześniej odpowiednio skonfigurować. Allegro posiada również wiele minusów, a najważniejszym z nich jest fakt, że docieramy tylko do klientów, którzy są użytkownikami tej platformy. Wiele osób szuka produktów także na innych stronach. Wybierając Allegro ograniczamy w dużym stopniu możliwość rozwinięcia swojego biznesu. Dużym plusem Allegro jest dostęp do wielu klientówDodatkowo musimy zapłacić, żeby wystawić swoją ofertę. Co roku obserwujemy wyższe stawki za opcje dodatkowe. Jednocześnie musimy wziąć pod uwagę, że Allegro pobiera koszty prowizji od sprzedaży produktów. Jeżeli zależy nam na promocji produktu to musimy również zainwestować w ten cel pieniądze. Dodatkowo istnieje duża konkurencja, która wykorzystuje również te same metody promowania swoich ofert. Prowadząc sprzedaż internetową wyłącznie przez Allegro ograniczamy rozwój swojej marki. Pozostajemy w ten sposób cały czas anonimowymi sprzedawcami. Szczególnie negatywnie na przedsiębiorcach odbijają się ciągłe zmiany oraz aktualizacje portalu Allegro. Jednocześnie mali sprzedawcy mają problem, żeby przebić się na serwisie i konkurować z największymi sklepami.

Sklep internetowy czy Allegro?

Prowadząc własny sklep internetowy rozwijamy swoją markę i dlatego możemy pozyskać stałych klientów, którzy będą regularnie korzystać z naszych usług. Jesteśmy także niezależni i możemy zupełnie sami ustalać ceny oraz narzucać odpowiednią marżę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here