Handel elektroniczny rozwija się dynamicznie, coraz więcej osób zamiast stacjonarnych zakupów wybiera zamawianie produktów przez Internet. Nic więc dziwnego, że przybywa przedsiębiorców planujących otwarcie sklepu internetowego. Na tym etapie pojawia się ważne pytanie – ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego? Koszty oprogramowania

Zakładając sklep internetowy mamy dwie opcje do wyboru: założenie sklepu na platformie e-commerce lub zlecenie stworzenia sklepu firmie, która się w tym specjalizuje. Pierwsza opcja wyniesie kilkadziesiąt złotych, natomiast druga kilka tysięcy. Jeżeli posiadamy niewielki budżet, warto skorzystać z subskrypcji oprogramowania dla sklepów internetowych. Funkcjonują również platformy, w których założenie sklepu internetowego jest darmowe, natomiast dodatkowe usługi, np. pomoc techniczna są płatne.

Koszty założenia działalności, podatki, księgowość i inne formalności

Koszty założenia działalności, podatki, księgowość i inne formalnościSamo założenie działalności jest darmowe, natomiast już w pierwszym miesiącu funkcjonowania biznesu trzeba zapłacić składkę ZUS. Warto skorzystać z ulgi na start, dzięki której przez pierwsze 6 miesięcy będziemy płacić tylko składkę zdrowotną, która w 2020 roku wynosi około 375 zł miesięcznie. Po upływie tego okresu, przez kolejne dwa lata może skorzystać z preferencyjnych składek ZUS, które wyniosą 621,80 zł (w roku 2019). Po tym czasie wysokość miesięcznej składki zdrowotnej to nawet 1444,14 zł. Oczywiście musimy płacić również podatki, ale ich wysokość zależy już od rodzaju sprzedawanych produktów i formy opodatkowania.

Kolejnym kosztem jest prowadzenie księgowości, możemy robić to samodzielnie przy użyciu specjalistycznego oprogramowania lub korzystać z usług biura księgowego. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale wymaga poświęcenia dodatkowego czasu, koszty platformy do prowadzenia księgowości, to kilkadziesiąt złotych za miesiąc, a usługi biura księgowego, to minimum 200 zł miesięcznie. Zakładając sklep internetowy konieczne jest stworzenie regulaminu, który możemy zamówić u prawnika już za 250 zł.

Inne wydatki związane z założeniem e-sklepu

Jeżeli sprzedajemy produkty, musimy je również gdzieś magazynować. W tej kwestii wiele zależy od rodzaju sprzedawanych produktów, w przypadku towarów niewielkich rozmiarów na początek, jako magazyn wykorzystać można przestrzeń we własnym domu. Kolejna kwestią są zdjęcia produktowe, oczywiście można je zrobić samodzielnie, ale dobre zaprezentowanie produktów jest kluczowe w handlu internetowym, dlatego warto zastanowić się nad profesjonalną sesja produktową, cena zależy od doświadczenia fotografa oraz ilości przedmiotów, którym trzeba zrobić zdjęcia.

Złożenie sklepu internetowego może wynieść tylko kilkaset złotych, jeżeli ograniczymy się do niezbędnych wydatków i postawimy na założenie sklepu na platformie e-commerce. Jednak jeśli przeznaczymy na rozruch naszego interesu, więcej pieniędzy, np. na sesję produktową czy marketing, mamy szanse na szybki sukces.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here