„Założę sklep internetowy i będę zarabiał górę forsy w ciągu najbliższych kilkunastu dni, a moi znajomi i rodzina będą mi zazdrościć” – pomyśli zapewne wielu młodych, operatywnych i ambitnych Polaków. Chcą oni mieć własny, super prosperujący biznes. Spokojnie, bez nadmiernego entuzjazmu. Warto jednak nieco ostudzić tutaj emocje i najpierw na trzeźwo ocenić sytuację na rynku z konkretną branżą oraz w dalszej kolejności zapoznać się z tym, jak taki e-sklep funkcjonuje. I najważniejsze – dowiedzieć się, co zrobić, aby coraz więcej sprzedawać i tym samym zyskiwać. Bo co to za interes, jeśli na nim tracimy, a na sam koniec stajemy się nieszczęśliwymi bankrutami.

Sklep internetowy – ile można zarobić, prowadząc go?

Sklep internetowy - Ile można zarobićNa to pytanie nie istnieje jakaś jednoznaczna, oczywista odpowiedź, ale za to jest kilka przydatnych porad, co zrobić, aby to była w pełni udana inwestycja. Jest kilka kroków i pomysłów, które w tym pomogą. Na początek warto jak najlepiej wzbudzić zaufanie wielu potencjalnych klientów. Odwiedzający nasz portal konsumenci muszą być bowiem pewni, że towar, który będą tam chcieli zakupić, będzie w stu procentach zgodny z oficjalnym opisem. Nie mogą się przecież bardzo obawiać, że zostaną oszukani. Nasza renoma zostanie wtedy tak zepsuta, że już nikt nie odwiedzi portalu z danym asortymentem.

Przygotujmy zatem niezwykle dobry plan marketingowy

Dodajmy przejrzysty, widoczny adres e-mail oraz telefon kontaktowy. Następnie dokładnie przedstawmy naszą ofertę – produkty lub ciekawe usługi. Dlaczego warto je nabyć akurat w naszym sklepie, jakie korzyści płyną z ich zakupu? Takie informacje wszyscy klienci muszą widzieć jak na dłoni. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie cennika. Ludzie kupujący w internecie, szukają towarów z tej samej branży na konkurencyjnych stronach. Po co? To oczywiste, zanim podejmą decyzję, że chcą zostawić swoje pieniądze akurat w naszym, konkretnym miejscu, wolą się upewnić, że to się opłaci. Czy czasem, gdzieś indziej nie dostaną tego samego produktu za lepsze pieniądze. Trzeba zachować jednak umiar. To znaczy, aby przyciągnąć przyszłych konsumentów, ani nie totalnie zawyżajmy cen, ani ich znaczącą nie obniżajmy.

Co jeszcze należy zrobić? Na przykład pochwalić się znakami jakości czy różnymi certyfikatami, a także napisać o coś na temat wyróżnień, jakie nasz sklep zdobył. To jeszcze nie wszystko, co powinno się w nim znaleźć. Kolejną informacją będzie ta o partnerach, z którymi na stałe współpracujemy (jakiś logotyp firmy rzucający się w oczy będzie świetnym pomysłem). Nie zapomnijmy również o zamieszczaniu wielu pozytywnych opinii, jakie wystawili nam kupujący (referencje to bardzo ważny, przyciągający element). To przecież znacznie zwiększy naszą wiarygodność!

Reklama dźwignią handlu, jak mówi słynne powiedzenie

Sklep internetowy - Ile można zarobićDlatego właśnie pokażmy się tu i tam w internecie, np. w mediach społecznościowych. Dodatkowo załóżmy bloga na temat artykułów, które sprzedajemy i na których bardzo dobrze się znamy, albo nakręćmy spot reklamowy zachwalający nasze usługi. Aby e-działalność przynosiła i generowała zyski, zaprezentujmy bardzo wysokiej jakości zdjęcia sprzedawanych produktów albo intrygujące wizualizacje zrealizowanych już usług. Powiedzmy, że mamy już założony e-sklep i poczyniliśmy wszystkie powyższe kroki. Co dalej należy czynić?

Postarajmy się, aby fajnie go nazwać (jakieś hasło też się przyda), aby był on dobrze pozycjonowany w popularnym google lub w innych wyszukiwarkach. Nasze zarobki będą zależeć, jak się okazuje, od porządnego zareklamowania wszystkich produktów. Chodzi o to, aby klienci mieli bardzo ułatwiony i szybki dostęp do prowadzonej przez nas witryny. Na koniec zapamiętajmy, że początki zawsze są trudne. Dlatego musimy wykazać się ogromną cierpliwością. Jak bowiem wiadomo – nie od razu Rzym zbudowano. Gdy to zrobimy, to prędzej czy później zyski będą rosnąć w zastraszającym tempie. Zasiane ziarno przyniesie bogate plony.

A wtedy zarobimy nawet od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych… miesięcznie!

To nie żart. E-sklep ma pewną znaczącą przewagę nad tym stacjonarnym. Otóż nie wymaga aż tak potężnych kosztów, jakie musimy ponieść. Oszczędność jest przecież bardzo ważna! Sklep internetowy – ile można zarobić i co zrobić, aby świetni funkcjonował? Teraz już wiemy i z takimi informacjami zajdziemy na prawdę daleko. Będziemy cieszyć się, wstając rano z łóżka. Oczywiście, zawsze jakaś mała obawa się pojawi, że może jednak nie podołamy, że powinniśmy zająć się czymś innym. Ale nie wolno się poddawać. Bo czyż nie lepiej, jeżeli sami sobie jesteśmy szefami. kiedy nikt na nas nie krzyczy. I do tego nie musimy użerać się z namolnymi, czasem podchmielonymi klientami. W sklepie online jest to nierealne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here