Słupki odgradzające – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
1397

Słupki odgradzające to urządzenia wykorzystywane w wielu miejscach, w których istnieje potrzeba wydzielenia danego terenu lub ograniczenia do niego dostępu. Ze słupkami spotkać się możemy na lotniskach, w muzeach i galeriach, a także magazynach i na terenach przedsiębiorstw i fabryk. Słupki są o tyle poręcznym urządzeniem, że często możemy je swobodnie przestawiać z miejsca na miejsce, a dzięki temu – odgradzać taki obszar, jaki akurat potrzebujemy. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jakie są rodzaje słupków odgradzających, w czym tkwi ich poręczna praktyczność oraz gdzie można się w nie zaopatrzyć.

Słupki odgradzające – z taśmą czy ze sznurkiem?

Przystępując do wyboru słupków odgradzających, należy najpierw ustalić, do jakich konkretnie działań będziemy ich potrzebować. Poszczególne rodzaje słupków różnią się bowiem swoją funkcjonalnością oraz przydatnością.

Dla wielu osób równie ważne są względy estetyczne. Oczekują bowiem, że słupki będą dobrze komponować się z wyglądem wnętrz, w których będą używane. Wbrew pozorom – taka forma odgradzania terenu może również pełnić funkcje estetyczne.

Słupki odgradzające ze sznurkiem

Przede wszystkim, rozróżniamy dwa podstawowe typy słupków odgradzających, różniące się użytym w nich mechanizmem odgradzania. Mowa więc o słupkach z taśmą lub o słupkach sznurkowych.

Te ostatnie są wybierane przede wszystkim przez placówki kulturalne oraz miejsca takie jak banki, hotele, urzędy czy biura. Obecny w ich konstrukcji sznur ma nie tylko charakter praktyczny, ale również ozdobny. Dzięki temu – słupki dobrze pasują do eleganckich wnętrz, stanowiąc ich dodatkową dekorację.

Zazwyczaj, słupki odgradzające i sznurki kupujemy osobno – co daje możliwość ich wzajemnego dopasowania pod kątem wyglądu i koloru. Wykorzystywane są w nich grube, plecione sznury, zakończone karabińczykiem lub innego rodzaju uchwytem.

Słupki odgradzające z taśmą

Wiele osób uważa, że bardziej praktyczne od słupków odgradzających ze sznurkami, są te wyposażone w taśmę. Zastosowany w nich mechanizm działa w oparciu o inną zasadę i w wielu sytuacjach po prostu sprawdza się lepiej.

W słupkach takich stosuje się taśmy samorozwijające. Są one niezwykle praktyczne – można je naciągnąć na taką długość, jaka akurat jest potrzebna. Po rozstawieniu słupków łączy się je taśmami za pomocą prostych mechanizmów zahaczających.

Zastosowany wewnątrz słupków mechanizm działania jest dość prosty. Zazwyczaj, wykorzystuje się zwykłą kasetkę, naprężającą lub hamującą dalsze rozwijanie taśmy. Dzięki temu słupki taśmowe znajdują zastosowanie w tych miejscach, w których istnieje potrzeba ich przestawiania, w zależności od sytuacji lub potrzeb.

Gdzie kupić słupki odgradzające z taśmą?

Wiele osób pragnących wyposażyć swoje miejsce pracy, poszukuje kompleksowych dostawców systemów odgradzających. Wśród dostępnych w internecie, szczególną popularnością cieszy się magazynuj.pl, w którego ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli słupków odgradzających z taśmą.

Oprócz słupków, szczególną popularnością cieszą się również maszyny transportowe, meble magazynowe oraz półka siatkowa w ofercie magazynuj.pl. Warto podkreślić, że z oferty sklepu korzystają prywatni odbiorcy, jak i duże przedsiębiorstwa-korporacje, na terenie całego kraju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here