Nieuchronnie zbliża się sezon wakacyjnym a co za tym idzie rozpoczyna się planowanie wyjazdów urlopowych. Rosnące ceny wypoczynku w Polsce sprawiają, że coraz więcej wczasowiczów decyduje się na wyjazd za granicę. Jeśli chodzi o kierunki europejskie to jest to dużo łatwiejsze odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Ale popularność zyskują także bardziej egzotyczne kierunki. Polscy turyści coraz częściej wyjeżdżają także do Azji lub Afryki. Podczas przygotowań do wyjazdu zwróćmy uwagę na jeden bardzo ważny aspekt każdego wyjazdu: ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Ubezpieczenie na wyjazd za granice

Przeglądając oferty zawierające ubezpieczenie na wyjazd za granicę szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Jest ono o tyle istotne, że zapewnia pokrycie kosztów leczenia szpitalnego za granicą, w tym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu oraz zakup niezbędnych leków. Istotnym zapisem w umowie ubezpieczenia powinien być także punkt o pokryciu przez ubezpieczyciela kosztów ewentualnego transportu medycznego do Polski.

Pamiętajmy o tym, żeby dokładnie sprawdzić jaka ogólna suma ubezpieczenia została wpisana w umowie. Jest to o tyle istotne, że w niektórych krajach koszty leczenia szpitalnego mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Konieczność zapłaty takiej sumy ze swojej kieszeni może być nie lada problemem dla większości turystów. Stosunkowo największe koszty leczenia są w Ameryce Północnej. Mogą sięgnąć nawet do pół miliona złotych!

Odpowiednie polisy turystyczne oferuje większość liczących się na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Spora konkurencja między nimi sprawia, że my jako klienci możemy znaleźć korzystną dla siebie ofertę.

Karta Euro26

Dla turystów przed ukończeniem 30 roku życia ciekawą alternatywą jest tak zwana karta Euro26. Za ustaloną roczną opłatę otrzymujemy ochronę ubezpieczeniową w różnym zakresie. Ceny wahają się od 60 do 171 zł. Jest to jednak opłata roczna więc w przeliczeniu na miesięczne opłaty nie jest zbyt duża. W najdroższym pakiecie zakres ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia do 250000 euro na całym świecie oprócz Polski, USA i Kanady. Dodatkowo w ubezpieczeniu zawarte jest ubezpieczenie bagażu na kwotę do 200 euro, 5000 euro kosztów ratownictwa medycznego, 20000 euro ubezpieczenia OC oraz 5000 euro ubezpieczenia NNW (tak samo jak w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia nie obejmuje to USA i Kanady).

W najtańszym pakiecie za 61 zł rocznie otrzymujemy jedynie 20000 zł ubezpieczenia NNW w Polsce oraz 80000 zł ubezpieczenia OC.

Przed każdym wyjazdem za granicę warto się ubezpieczyć. Nikt nie jest przygotowany na sięgające kilkuset tysięcy złotych koszty leczenia w innym kraju. A zdarzyć może się wszystko. Lepiej poświęcić nawet kilkaset złotych na wykupienie porządnej polisy ubezpieczeniowej niż w razie nieszczęśliwego wypadku zadłużyć się na duże kwoty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here