Izolacja akustyczna, dzięki wysokiej jakości materiałom produkowanym w oparciu o najnowsze technologie, może zapewniać coraz lepsze parametry. Jakie zastosowanie ma izolacja akustyczna i jakie materiały są używane do ochrony przed hałasem?

Zastosowanie izolacji akustycznej

W nowo wznoszonych budynkach istotna jest izolacja termiczna, ale nie powinna być ona mniej ważna od izolacji akustycznej. Izolację akustyczną należy wykonać w ściankach działowych z płyt gipsowo-kartonowych, ale dla pełnego komfortu użytkowania budynku najlepiej zadbać o przemyślany projekt izolacyjny na etapie projektowania domu, czy budynku o innym przeznaczeniu, zwłaszcza jeśli pomieszczenie ma służyć jako miejsce pracy mogące narazić pracowników na ciągłe oddziaływanie hałasu. Trzeba zapewnić ochronę przed dźwiękami pomiędzy sąsiadującymi pomieszczeniami, między piętrami, a także przed wszelkimi hałasami pochodzącymi z zewnątrz. Odpowiedniej izolacji akustycznej wymagają również instalacje sanitarne, wentylacyjne, systemy odwodnienia. Jeszcze większe znaczenie mają przemyślane rozwiązania izolacyjne przed hałasem w przemyśle, zwłaszcza samochodowym, stoczniowymi kolejowym, także w przypadku różnych urządzeń.

Przed czym chroni izolacja akustyczna?

Nie tylko studio muzyczne potrzebuje dobrej izolacji akustycznej. Istnieją różne fale akustyczne. Wymienia się fale powietrzne, czyli po prostu mowę ludzką, dźwięki muzyki, czy odgłosy samochodów. Istnieją także dźwięki w postaci przenoszących drgań, jak drgania podłoża poprzez np. tupanie lub przejeżdżający pociąg. Są to fale uderzeniowe.

Materiały kauczukowe w izolacji akustycznej

Najlepsze właściwości ochronne oferują materiały o wysokiej gęstości. Takie parametry spełnia izolacja K-flex. Produkty do ochrony przed hałasem wytwarzane są z kauczuku o wysokiej gęstości, który charakteryzuje się bardzo wysoką izolacyjnością akustyczną. Jako materiał do ochrony izolacyjnej ścian i stropów w budownictwie najczęściej wykorzystywana jest wełna mineralna, zarówno wełna skalna, jak i szklana, jednak materiały te nie mają tak szerokiego zastosowania. System izolacji K-flex oferuje produkty z materiałów pochłaniających dźwięk, dźwiękoizolacyjnych i wibroizolacyjnych. Absorbery dźwięki mają za zadanie pochłaniać energię fali akustycznej oraz skutecznie rozpraszać ją na swojej strukturze. Dodatkowo zniwelują pogłos w pomieszczeniach. Izolatory dźwięku ochronią przed dźwiękami powietrznymi, zabezpieczą przed ich migracją. Wibroizolacje tłumią wibracje, stanowią niezbędny komponent do ekranów oraz obudów ochronnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here