Katowice jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za jedno z najgorzej wyglądających miast w Polsce. Zanieczyszczone smogiem potwietrze, niezbyt ciekawe ulice oraz mało rozwinięta infrastruktura. Jednak wszystko się zmienia i obecnie jest to miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jest tam wiele atrakcji oraz kulturalnych zabytków, które spokojnie wystarczą na kilka dni zwiedzania.

Na szczególną uwagę zasługuje osiedle Nikiszowiec. Jest to klasyczna górnicza dzielnica, która powstała w latach ’20 XX wieku. Znajduje się tam aż 9 budynków wykonanych z cegły. Każdy z nich jest wyposażony w wewnętrzne podwórko, które początkowo miało być przeznaczone jako wspólna część dla wszystkich mieszkańców. We wczesnym etapie rozwoju były tam zlokalizowane piece służące do wypiekania chleba. Na uwagę zasługuje fakt, że właśnie na tym osiedlu były kręcone sceny z takich filmów jak „Sól ziemi czarnej” oraz „Angelus”.

Nieruchomości na sprzedaż Katowice na stronie https://kazo.pl/katowice cieszą się bardzo dużym uznaniem oraz popularnością wśród inwestorów. Ciekawa okolica oraz infrastruktura to jednak nie są jedyne czynniki, które wpływają na niesłabnący popyt mieszkań w tej miejscowości. Dużą atrakcją w Katowicach jest także Galeria Szyb Wilson. Jest to idealny przykład jak można dobrze wykorzystać przestrzeń industrialną. Dawniej w tym miejscu była zlokalizowana kopalna KWK Wieczorek. Jednak obecnie znajduje się tu galeria sztuki oraz centrum kultury, które regularnie przynosi zyski miastu i co roku przyciąga masę turystów.

Liczne atrakcje mogą pomóc znaleźć klientów na mieszkanie, jednak należy pamiętać, że to nie wszystko. Zdjęcia nieruchomości muszą przedstawiać rzeczywisty stan mieszkania. Jeżeli budynek ma jakieś wady to koniecznie należy je zaprezentować, ponieważ w innym przypadku ktoś może nas posądzić o zatajenie. Z tego powodu można mieć nieprzyjemne problemy prawne. Na prezentację mieszkania należy udać się przygotowanym, żeby móc odpowiadać na pytania dociekliwych klientów. Warto wziąć pod uwagę, że zakup nieruchomości jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu, ponieważ ceny mieszkań są bardzo wysokie.

Większość osób niestety musi pracować przez całe życie, żeby móc sobie odłożyć na dom. Dlatego jest to jak najbardziej zrozumiałe, że takie osoby będą miały pytania. Katowice są specyficznym miastem i trzeba się do nich przyzwyczaić. Początkowo dla osób z innych część kraju niezręczna może być gwara śląska, ponieważ, żeby się do niej przyzwyczaić musi upłynąć trochę czasu. Jednak, jeżeli się przełamiemy to będzie to doskonałe miejsce do zamieszkania na stałe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here